| Bebelusa80 a întrebat:

Bună fetelor! ce suplimente luați sau ce tratament faceți la parul vopsit decolorat blond care se rupe, a fost rupt la salon iar acum a crescut în partea de sus s-a îndesit dar lungimea se rupe, eu am și născut iar de atunci nu l-am vopsit am 2 ani, oare se regenerează? Un sfat e binevenit! pupici????????❤️????????

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista suplimente i nici tratament pe fata pamantului care ar putea invia un par deja mort, adica atat de ars ca se rupe si cade singur.

Nu se poate regenera un par mort/ars!
Este ca si cum ai pune fertilizator pe o coada de lemn a maturii, dar nu ii creste radacini si nici nu apar murugi sau ramuri din acea coada de lemn uscata.

Singura solutie este FOARFECA si tunsul foarte scurt, eliminand tot parul ars. Este vara si cald, deci o schimbare de look este binevenita si arati shic.