| alexaalexandraa a întrebat:

fetelor! ( pentru fete este intrebare, dar nu ma supar daca raspund si baietii)

Ti s-a intamplat sa te inseli in legatura cu baiat, care la prima vedere, fara sa fi avut ocazia sa vorbiti, sa ai o parere proasta despre el, sa crezi ca e genul ala de baiat care urmareste ceva, care doar profita? Iar apoi cand se iveste ocazia sa vorbiti, sa-ti dai seama ca te-ai inselat, ca este un baiat in regula, care nicidecum nu-si dorea ceea ce gandeai tu( sau nu doar lucru asta)? ce ziceti fetelor? :*

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

De obicei, prima impresie pe care mi-o fac in legatura cu oamenii este aproape intotdeauna gresita.De obicei, ma "pricep" sa interpretez comportamentul si gestul unui baiat.
M-am inselat in privinta multor baieti care la inceput mi se pareau niste cocalari care asculta muzica proasta sau niste fraieri inculti care habar nu au sa lege 2 vorbe. Apoi,cand am discutat cu ei,mi-am dat seama ca imi facusem o impresie total gresita si de aici am invatat sa nu pun etichete unui om dupa modul in care este imbracat,coafat,etc.
Ce-i drept, exista baieti asupra carora nu m-am inselat deloc, ba chiar s-au dovedit a fi mai idioti decat credeam.

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Normal.Prima impresie este de cele mai multe ori greşită.

| PetreConstanta a răspuns:

Nu poti gandi negativ despre o persoana pe care nu o cunosti si nu comunici cu ea fata in fata

| alexaalexandraa explică:

@gabytza- nu ai inteles pentru ca nu te duce capul! Cei care trebuie, o sa inteleaga. Sau asteapta sa mai cresti, poate intelegi! Tu esti cea care are multe de invatat!

| zapalicii a răspuns:

Nu am intzeles intrebarea'. explici ca cel mai mare inculth din lome`! invata sa the exprimi'. apoi vbwinking