| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelorEu locuiesc in stainatate si am o fetita de doi ani.am nascut prin cezariana.acum doua zile mi-am facut test de sarcina si a iesit pozitiv.Astazi am fost la spital si mi-au confirmat ca sunt insarcinata i doua luni.As vrea sal pastrez dar nu se poate...plang de cand mi-am facut testul.Trebuia sa am mai multa grija, sunt disperata, niciodata nu am facut avort dar de data asta trebuie sa fac avort.Astazi este luni si vineri am programare la spital si saptamana viitoare cam pe joi imi fac intrerupere de sarcina.In 12 zile se dezvolta si mi se rupe sufletul. Mi s-a spus ca nu mai pot avea copii dar s-a intamplat, trebuia sa am grija si sa nu ascult de doctori.Sunt distrusa...

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu pot sa iti dau nici un sfat, tu stii mai bine ce ai de facut dar sa stii ca eu am 5 copii, nu mi-a fost usor, dar sunt mandra de ei, cel "mic"are 19 ani, cel mare 33, am si 2 nepoti.Cand ne adunam toti sunt cea mai fericita, am casa plina.Eu nu am frati sau surori, parintii au decedat, dar ii am pe ei si pe sotul meu, suntem o familie unita si fericita.

regis
| regis a răspuns:

De ce "trebuie"? Ai un singur copil, de ce inca unul nu este o optiune?

| yanna_5323 a răspuns:

Nu inteleg motivul pentru. care nu vrei sa-l pastrezi///?

| carlita_4462 a răspuns:

Care este motivul pentru care nu mai poti face copii? Ce ti-au spus doctori?

| bebica a răspuns:

Va multumesc pentru comentarii.Nu vreau sa credeti ca nu-mi mai doresc copii, imi mai doresc un copil dar eu cand am ramas insarcinata ma intelege-am bine cu sotul dar cand am aflat ca sunt insarcinata sotul meu s-a suparat si a zis ca nu mai vrea copii. mi s-a parut ciudat si in fiecare seara l-am uramarit, el are o amanta. El nu stie ca l-am urmarit si are o garsoniera inchiriata in care locuieste cu amanta, am ascultat si la use. Mia spus ca vrea doar sa divorteze si ca nu are pe alttcineva, ma mintit si in ziua de stazi ma minte.Eu stau singura cu fetita si nu este usor...suntem casatoriti de sase ani si pentru el am plecat din tara.Acum nu-l mai intereseaza nimic, nici fetita nu vine sa o vada si nici nu ne ajuta financiar.Eu lucrez si cat de cat ne descurcam.Luna trecuta pe 29 am fost la spital si am facut intrerupere de sarcina, imi pare nespus de rau, si acum plang, inca nu mi-am revenit dar nu am avut alta solutie.Am 28 de ani si o fetita minunata, dar suntem singure. fetita inca nu realizeaza dar eu sper sa reusesc singura sa o fac fericita si sa nu-i lipseasca nimic.