| anonim_4396 a întrebat:

Ieri în jurul orei 22:00 am fost cu mașina la magazin să îmi cumpăr (țigări, suc etc.)
La întoarcere spre casa era o femeie pe marginea șoselei și a făcut cu mana sa opresc.

Am oprit și am deschis puțin geamul (era foarte frig afara) și am întrebat - o
-Te pot ajuta? Am văzut ca mi ai făcut semn să opresc, Vreți sa va las undeva?

Iar ia mi-a răspuns cu un ton mai agresiv

-deschide naibi mașina sa vorbim ceva.

-lasă ma sa întru în mașină ca am înghețat.

Iar eu am întrebat-o iar
-Unde doriți să ajungeți? Va pot ajuta cu ceva? Etc.
Ia nu a schițat nimic.
Am încercat iar.
-doamnă, ma auziți?
Iar dânsa încerca să tragă de mânerul mașini sa între.
(sincer m-am speriat un pic)
În timp ce trăgea de mânerul mașini borborasea ceva dar nu înțelegem perfect.

Am ajuns la concluzia ca nu ma pot înțelege cu ia și sa plec acasă. Iar ia a inceput sa urle ca nebuna.

Ajung acasă, ii zic prietenului meu ce sa întâmplat însă el nu a crezut nimic.

Când am ajuns acasă mi am pus multe întrebări.

Credeți ca am procedat bine ca am lăsat-o acolo?

Vreau părerea voastră, voi ce făceați în locul meu?!

12 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Mai mult ca sigur o curva drogata.
Subscriu si eu la ce au spus ceilalti... singura noaptea in masina nu opresti pentru necunoscuti!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai centura neagră la arte marțiale ai procedat corect.

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuia sa opresti de loc. Putea sa fie o femeie bolnava psihic si sa iti faca rau, sau sa te atace cineva.
Era clar cand a inceput sa tipe la tine o necunoscuta ca are probleme si trebuia sa pleci.Nu mai opri alta data nici ziua da noaptea.Mai ales tu ca si femeie nu lua autostopisti.

| Andreeush a răspuns:

Ai procedat corect.
Ai vrut să o ajuți însă ea a început să îți vorbească agresiv și nici nu te puteai înțelege cu ea.
În ziua de azi se întâmplă atâtea lucruri urâte, crime. Trebuie să fii atentă, nu știi pe cine poți lua cu mașina vrând să ajuți persoana respectivă.
Nu toată lumea e bună.
Am citit mai demult un articol în care un bărbat lua în masină femeile care făceau autostopul. Le viola și după le omora.
De asta zic că e cam periculos să iei un necunoscut în mașină.

| OldSoul a răspuns:

Eh, mai dai si de astfel de persoane.
Am dat si eu intr-o parcare de acele persoane de o etnie foarte cunoscuta, care fug dupa tine cu iconite, la fel, una era sa se urce peste mine in masina numa-i sa-mi dea una, si cine stie, mai venea si pana acasa dupa bani, bine ca am incuiat portierele repede rolling on the floor

Dar revenind.
Da, ai procedat bine
Eu, in locul tau, nici nu as fi oprit.

| Hammurabi a răspuns:

Ai procedat în cel mai prost mod posibil.
Noaptea, singură în mașină și oprești pentru că îți face o necunoscută semn. Ce-a fost în mintea ta?
Putea să fie doar o momeală, apăreau trei indivizi din boscheți, și azi aflam despre tine la ProTV.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Hammurabi):

Am vrut doar s-o ajut.

Ce cauta o femeie la ora 23 '' 00 pe strada? Mai ales ca era ger afară.

Am crezut ca să rătăcit sau mna.
Am vrut doar sa o duc acasă.

Oricum nu cred ca o sa mai fac asta vreodată.

| SG1995 a răspuns:

Nu, ar fi trebuit să suni la urgențe, din ce zici părea drogată.

| Steregoi a răspuns:

Probabil era lgbt-ista si s-a dat la tine.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Femeia avea în jur de 26 de ani după părea mea.
Nu arată destul de igienic dar mna nu cred ca conta asta.
Am vrut sa o ajut însă mă speriat prin atitudinea ei.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Cred ca ai facut FOARTE rau ca ai oprit
daca nu esti pe o ruta unde sa fie navetisti auto-stopisti, mai bine nu iei necunoscuti in masina

iar de curand am vazut la stiri cu o femeie care lua copii din carucior si incerca sa ii sugrume, cu mama de fata, mama care a incercat sa o opreasca, dar femeia ERA NEBUNA si avea o forta (citez) "incredibila", norocul ei ca trecea pe acolo un campion international de arte martiale, care a imobilizat nebuna si care a declarat ca a trebuit sa foloseasca o tehnica speciala si ca nebuna avea (iar citez) "o forta incredibila" (lucru care se pare ca nu e "anormal" la nebuni)

in locul tau plecam in momentul in care s-a rastit la mine si mi-a dat ordin sa deschid masina

| OctavianSps a răspuns:

Sigur mai erau persoane ascunse, rolul ei era doar sa faca diversiunea. Astfel de talharii se intampla des pe drumurile din ro