Întrebare recomandată | fhskgsc a întrebat:

Imi poate da cineva sfaturi despre cum sa ajungi paramedic?

5 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

Faci mai intai facultatea de medicina, dupa iti alegi specializarea la rezidentiat.

| Apostolescu_Bianca_1998 a răspuns:

| NameInUse a răspuns:
Faci mai intai facultatea de medicina, dupa iti alegi specializarea la rezidentiat.

| SeSeBawss a răspuns:

Trebuie sa faci o aplicatie pe panel. rubypanel.nephrite.ro

De asemenea, iti trebuie minim level 5 si 20 de ore jucate.

| Donsavas a răspuns:

Paramedicul nu este tot una cu urgentistul!
Urgentisul este un medic generalist specializat(evident) in medicina de urgenta. A absolvit studiile intr-o facultate de specialitate si a terminat rezidentiatul specific.
Paramedicul este soferul si asistentul personal al medicului pe salvare. El este subordonatul medicului. Iti trebuie o calificare de la SMURD pentru asa ceva.

| Rox3tte a răspuns:

Sau mai simplu, fa o postliceala de asistent medical general 3ani, fa voluntariat la IGSU (pompieri) si apoi aplica pentru acest post fie la spitalul de copii, fie chiar la igsu cand fac angajari. Asa a procedat un amic si ii place la nebunie. Bafta!