| diana a întrebat:

Imi puteti spune, ce concursuri scolare sau ce olimpiade se fac in clasa a 5-a?(anul trecut au fost olimpiade doar la romana si matematica((: )

Răspuns Câştigător
| Lor3naXD a răspuns:

Se organizeaza olimpiade de romana, mate si engleza, canguru de engleza si un concurs plus minus poezie de romana si mate.

6 răspunsuri:
| Gabry a răspuns:

Am avut olimpiada la romana, matematica, ed. tehnologica si geografie.

| Haydee a răspuns:

Pai sunt multe concursuri si olimpiade, dar nu-ti face griji, te va anunta profesorul/dirigintelebig grin
Uite ce concursuri/olimpiade am avut eu:
Concursuri:Euro junior-concurs cultura generala
Canguru-concurs matematica distractiva
Poate te vor mai anunta de un concurs la desentongue
Olimpiade:Olimpiada de romana-Ionel Teodoreanu sau alta
Olimpiada de matematicabig grin
Cam atat pentru a-5...
Pentru acestea trebuie sa invetihappy...si sa iei locul I big grin

| marie a răspuns:

Poi da...de fapt olimpiada numai la romana sau asta stiu eu ca una din clasa mea s-a dus la Iasi, mai sunt concursuri de religie, de mate, si cam atat...imi dai funda portocaliebig grin...

| Pepper9 a răspuns:

Cand am fost eu in clasa a 5-a, adica anul scolar trecut, era:
- Olimpiada la romana-Ionel Teodoreanu;
- Olimpiada la matematica;
-Olimpiada la religie.
Si multe alte concursuri, dar nu mai stiu care suntbig grin(sunt uituca).

| diana explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar la romana si la mate sunt si anul acesta.Eu asa stiu.