| Ooooooooooooooo901234 a întrebat:

Îmi puteți spune niște fapte bune pe care le-aş putea face, dar fără bani?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Plantezi niste pomi ca padurile sunt amintiri

| Hammurabi a răspuns:

Ajuți o bătrână să treacă strada.
Dar ai mare grijă.
Dacă nu vrea să treacă, n-o forțezi. Că nu merge așa. laughing

| Plato a răspuns:

Voluntariat in cadrul unei organizatii.

| oglindasultanului a răspuns:

Facand munca altuia, pe gratis si in secretwinking

| GirlOnline81 a răspuns:

Sunt o gramada de organizatii care au programe voluntariat. Nu te consta nimic.

| natalia7prut a răspuns:

Dacă ai haine ce sunt mici sau nu le mai porti le poți dărui la fel si cu jucăriile. De îți place să găsesti poți face o prăjitură si o daruiești.

| FlorentinaLuca a răspuns:

Buna. Poti face fapte bune ca voluntar, daca ai ceva timp liber sau daca vrei sa faci din asta o prioritate.
Dar cumva cred ca faptele bune poti incepe sa le faci chiar la tine acasa, ajuta-ti parintii, asculta-i daca vor sa iti vorbeasca, daca ai frati sau surori le pooti oferi o zi din viata ta, stai cu copilasii lor, daca au, ii ajuti sa invete ceva.
Daca ai haine care nu iti mai folosesc, doneaza-le, este un container langa ambasada Cehiei. Acum ca e iarna poti sa hranesti pasarile, poate ai niste paine ramasa. Poti adopta un caine sau o pisica, unde mananca o gura, mananca si a doua. Baga-te in seama cu o babuta in ratb, unii oameni sunt atat de singuri ca le poti schimba ziua, chiar si saptamana daca vorbesti cu ei si ii asculti. Complimenteaza sincer cat mai multe persoane.
Daca ai iubit/ iubita poti dedica o zi sau o saptamana speciala pentru ea/ el ( va uitati lavfilmele ei/ lui preferate, asculti muzica preferata, o/il ajuti la treburi/ faci cafeaua, pregatesti masa, speli vaselelaughing ). Poti incepe sa reciclezi, poate fi si distractiv, dar ai nevoie de containere separate. Sunt multe lucruri pe care le poti face zilnic, iar ele devin un obiceiuri cu timpul. Ma bucur ca esti interesat/a sa faci bine.
Seara faina si numai bucurie iti urez!