| Bia09Ella a întrebat:

Bună! Îmi puteți spune vă rog la ce se referă asta:" convert can+ infinitive to an appropriate past form, affirmative or negative. " Adică pe can pot să îl scriu ca și could spre exemplu? Am niște cuvinte într-o paranteză, spre ex( can afford) sau (can do),( can see), (can run) într-un text. Cum trebuie practic scrise? Sub ce formă? Doar cu can sau can't în funcție de context?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Aici nu e site de teme.Iti cere sa folosesti verbul respectiv plus infinitivul la o forma de trecut adecvata. Spor.

Întrebări recente