| Muzika a întrebat:

imi puteti zice daca exista niste superstitii adevarate care vi s-au intamplat so vouabig grin pls fundita

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Superstiile nu se intampla, ci in ele crezi sau nu. Exista multe superstitii, unele mai vechi, altele mai noi si la originea lor pare a fi coincidenta. Daca s-a intamplat cuiva sa aiba un necaz intr-o zi in care i-a taiat calea o pisica neagra, si fenomenul s-a repetat cumva, sau daca altuia i s-a intamplat sa aiba parte de-o bucurie atunci cand, in drumul sau a intalnit vreun cosar, repectivii pot deveni superstitiosi.Personal nu cred neaparat in superstitii, dar mi se intampla sa gandesc cu anticipatie ca as putea avea un necaz, daca, sa spunem, plec de acasa si mi iese in cale un popa.Bineinteles ca nu cred; insa gandirea face spontan asocierea intre fapta si eventualele ei urmari.

| Mik3 a răspuns:

Nu cred in superstitii, nu sunt adevarate, numai o porcarie din popor big grin