| AndreeaBae121212 a întrebat:

imi spuneti va rog cum sa ma adresez unui fotograf pentru a-l intreba daca poate veni la majoratul meu cu pozele? Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu credeam ca vrei sa vina sa-ti ia poze la majorat, nu sa vina cu pozele aluia...ce sens are?

| AndreeaBae121212 explică (pentru Violleta2022):

Sa imi faca poze ma refeream

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaBae121212):

O simpla virgula unde trebuie, schimba tot sensul propozitiei!
Fraza ta a fost: "... poate veni la majoratul meu cu pozele?"
Corect ar fi fost sa intrebi, daca poate veni la majoratul tau sa ia poze ori sa faca poze.
Ma bucur ca ai clarificat, acum face sens fraza aceea.