| Bebelusa80 a întrebat:

Bună,îmi vine să vomit și îmi simt nasul uscat, din ce cauza poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai putea stii mai bine ca noi ce ai, ca noi nu stim ce ai mancat stricat sau vechi ori baut sucuri expirate, ori daca ai avut sex si esti gravida, ori daca ai gripa, covid sau alte boli

Asadar, poate fi orice din ce am mentionat eu mai sus si daca nu esti sigura, mergi la medicul de familie care iti va elucida cauza.

| LisaJulie a răspuns:

Pot sa fie mai multe cazuri, infecții sau o gripa urata, dacă ai sistemul imunitar slăbit ești mai predispus la îmbolnăviri

| simplaexsistenta a răspuns:

Gripa.
Infectie.