| AleAlesia4q96 a întrebat:

Bună! M-an angajat de 3 zile la un nou loc de muncă, unde se lucrează și în weekend, nu e obligatoriu dar dacă dorești este deschis și în weekend. Totul a fost perfect acolo, locul, oamenii, șefii, fata care îmi era trainer. La intrare, ușa se deschide cu o cartelă pe care toată lumea o are, dar mie încă nu am apucat sa mi-o ofere și în fiecare dimineață o sunam pe fata trainer și venea ea să deschidă. Dacă au spus că se lucrează în weekend și fata trainer și nimeni altcineva nu mi-a specificat nimic, eu m-am dus azi sâmbăta la munca la aceeași ora, iar fata nu mi-a mai răspuns....am stat o ora la ușa în frig, i-am dat foarte multe apeluri și nimic.....la angajare șefii chiar mi-au specificat ca; în caz ca lipsesc o zi sa nu lipsesc fără sa anunț, iar acum ei au fost cei care au făcut asta, mi-a plăcut mult acolo dar azi am fost foarte dezamăgită. Am nevoie va rog mult de un sfat, sa continui la acest loc de muncă, sa mai dau o șansă sau nu sunt serioși? Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am patit-o si eu, intr-o firma la fel de serioasa. Mi-au dat cartela si cod, dar nu au functionat, si nu mi-a raspuns nimeni la telefon. Deci se intampla si la altii.
Am trecut peste eveniment, chiar daca a fost frustrant la momentul respectiv. In urmatoarele cazuri de lucru in weekend, am fost mai atent si eu, si mai ales ei, ca sa am acces la sigur. Am primit si cheie mecanica, doar ca pornea alarma cand o foloseam laughing

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa întrebi și tu de vineri cine vine în weekend dacă nu e obligatoriu... Nu sa ii consideri așa din prima neserioși.

| VoidEternal a răspuns:

Daca programul în weekend nu e obligatoriu, nu ți-a trecut prin cap că trainerul tau poate nu vine azi?

Nu ți se pare firesc intr-o situație de genul ăsta, sa anunți din timpul săptămânii cu o zi doua, înainte?

Singura care a greșit ești tu in situația asta.

Poate nu știi cât se chinuie alții să găsească un job decent și tu te gândești să renunți de la un incident provocat de tine.

| AleAlesia4q96 explică (pentru VoidEternal):

Ok; o sa țin cont de răspuns

| FreddieM a răspuns:

Si la mine sâmbăta și duminica e opțional, dar imi anunț superiorii prima și ma informez ce colegi mai vin, ca e interzis sa lucrezi singur în unitatea unde îmi fac serviciul. Tine jobul cu dinții, e o nimic toată, ce ai pățit azi, ia-o și tu ca o buna lecție, experienta ți-a fost utila, vei ști cum sa te comporți pe viitor. Mult succes cu noua slujba și mergi înainte pozitiva.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e capăt de lume. Dintr-atat esti dezamagita? Totul e ok.
Dupa primele 3 apeluri nu trebuia sa mai suni laughing Ca doar esti începătoare si partea buna e ca foarte probabil vei avea weekendurile libere. Cand te întâlnești cu trainerul, menține aceeași atitudine pozitivă si ia responsabilitate, in caz de zice ce a, pe întâmplarea asta. Ok, ai crezut, ai nu stiu ce. La inceput greșim cu totii