| anonim_4396 a întrebat:

M-ati putea ajuta si pe mine cu niste mesaje de craciun? Cel mai frumos primeste funda iar celelalte vot.va rog mult

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Ceva mai amuzant:

Un ren cu nasul rosu, cum e fesul lu' Mosu’ si-un mos cu barba alba ce bate la ferestre Vine sa iti aduca o noapte de poveste.

Sau ceva mai serios:

In magica seara de ajun mii de ingerasi sa va inconjoare, ca in basmele copilariei noastre, cu fulgi mari la geam, cu mireasma bradului si aroma prajiturelelor din cuptor, clinchetul copilasilor cu par balai sa va imbalsameze casa, cadouri frumoase sa va astepte cuminti sub brad si dragostea sa va umple sufletul.

sau poate in versuri?

Mos Craciun e suparat ca-i de criza afectat,

Sania-i la inregistrat, taxa auto s-a triplat,

Renii banca i-a luat ca lizingu-i neachitat.

Si s-a dus la magazin sa ia cadouri din plin,

Si aici s-a incurcat ca visa n-au acceptat.

sau

Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,

Un ren e bolnav nu-i zapada afara,

Dar in sacul lui are incarcate,

Sincere urari, multa sanatate

Doar belsug in casa si o viata frumoasa

LA MULTI ANI

Alege tu pe cel care-ti placewinking SARBATORI FERICITE

1 răspuns:
| FaraNume_7993 a răspuns:

# Sfanta seara de Craciun Sa ne-adune bun cu bun, Sfanta seara de Craciun. Ca-i mai Sfanta decat toate, La multi ani cu sanatate!

# Viata asta ne inraieste si uneori actionam ca niste nebuni dar sa nu uitam ca este Craciunul si sa fim un pic mai buni

# Esti o fiinta atat de draguta, politicoasa, frumoasa, sincera, spirituala si unica pe aceasta lume… Primeste urarile mele de bine si aceste minciuni nevinovate.

# Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate! Punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!

# La aceasta cumpana dintre ani, lasa sa treaca prin fereastra sufletului tau, magia sarbatorilor, lasa-te cuprinsa de fericire si bucurie si ramai asa pentru tot restul vietii. Fii raza mea de soare si lumineaza-mi aceasta trecere, vino cu mine in lumea dragostei fara sfarsit.

# Sarbatori Fericite si un Craciun plin de zapada fina sa ai un an mai bun si la anul’ sa-ti iei masina

# Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Sa va gaseasca Mosul cu masa bogata si sufletul curat!

# Cu mic cu mare, mergem la sarbatoare, cu ganduri bune si dorinta de mai bine, pentru noi si pentru toti. Craciun fericit!

# Craciun Fericit si multa sanantate, sa ai un an mai bun, sa-ti mearga bine in toate

# Bucuria Craciunului sa tina pana in zori si un cor de craciunite sa-ti cante de Sarbatori

# Bradul e impodobit, Mosul inca n-a sosit, Incepeti sa colindati, Si pe el sa-l asteptati. Va veni la fiecare, Cu cadouri si-o urare: Un Craciun plin de iubire, Sanatate, fericire, Mult noroc si impliniri Si ani plini de bucurii

# Sa gasiti pe fiecare ramura a bradului implinirea viselor si cheia succeselor viitoare, iar MOS CRACIUN sa aduca doar pentru voi un sac plin. La multi ani!

s-a dat o veste prin sat, cum ca mosul a uitat sa aducan al lui sac.sanatate,bucurie si sa ii ai pe cei dragi tie

Miros de brad, parfum de flori, Bat in ferestre uratori Clipesc pe cer mii de culori, Fiti fericiti de sarbatori, Acum si-n anii urmatori!

L-am visat pe mos azinoapte, venea tare de depart cu un sac mare in spate. Deci asteapta-l ca el vine, dar acum e la mine!

Odata cu Nasterea Mantuitorului si in pragul sarbatorilor de iarna, sa aveti in casa bogatie, bunastare, pace in suflet si sanatate.CRACIUN FERICIT!

Deschide geamul ia un fulg in mana si puneti o dorinta de Craciun. Poate cineva de acolo de sus tia auzit dorinta si va incerca sa tio indeplineasca.

Pacea sa va fie-n inimi si-n casa Bunatati alese pe masa Vise si dorinte, domnul sa vi le-nplineasca Bucurie si belsug sa aveti, Caci Mintuitorul o sa se nasca Craciun fericit alaturi de cei dragi.

reteta de craciun: se ia binecuvantare se adauga un strop de soare si o pulbere de stele se amesteca-ntre ele se mai pune bunatate si iertare de pacate iar iubire cat cuprinde si de la Iisus Hristos s-aveti un craciun frumos

ma uit pe cer rasare o stea. oare-i a mea, sau Domnul vestitu-nea sosirea lui, a mantuitorului? deie domnul sanatate, pace si bunastare asupra dvs. si familiei dvs.craciun fericit

Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)

La pragu-ti vin din nou colinde sa iti cant cu leru-i ler si domn din cer... Astazi Hristos s-a nascut. Craciun si pace

Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!

Iti urez un Craciun fericit alatui de familie si cei dragi :*:* PUP :*