| ancaanca2344 a întrebat:

Bună. Mă confrunt cu anxietate și stări destul de urâte cum ar fi cele de agitație, nerăbdare, neliniște, etc. Imi vine si plâng destul de des când mă simt foarte încărcată. Mie ceaiurile imi plac și mă relaxează am văzut. O întrebare am aici: dacă ar fi sa beau zilnic de exemplu 3 căni pe zi e mult? Îmi pot face rău sau sa-mi dea organismul peste cap și să-mi facă rău? Și iar, ce alte plante mai sunt bune pentru astfel de stări si ca să-mi dea senzația de relaxare si calmare in corp? Asta caut eu. Si pe langa asta, mai doresc alte lucruri care sa dea o senzație de relaxare și calm. Nu știu un hobby sau un obiect, sau ceva ce aș putea face și care să-mi fie drag să fac. Mulțumesc de înțelegere.

5 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Cel mai probabil e depresie nu anxietate, somnul cum e?
Nu stiu ce sfat sa-ti dau antidepresivele au mai multe efecte negative decat pozitive, la fel si anxioliticele, daca mergi la psihiatru nu stiu cat te va ajuta.
Daca te tine buzunaru mergi la psiholog o perioada mai lunga vezi ce rezultate ai.

| ancaanca2344 explică (pentru TimberWolf):

Eu am cerut sfaturi despre ceaiuri, nu despre pastile. Ceea ce mi ai zis nici nu voi lua in seama

| TimberWolf a răspuns:

''Imi vine si plâng destul de des când mă simt foarte încărcată'' depresie e sigur.

| Miruna333 a răspuns:

Sunt ceaiuri, bea fara probleme. Musetel, lavanda, tei, valeriana, menta, passiflora..etc.
La partea cu hobby-uri tu trebuie sa faci research, cauta pe net si vezi ce ti-ar placea sa faci sau daca nu esti sigura, pur si simplu incearca ceva nou.
Terapie te-ar ajuta cu adevarat, ceaiurile sunt doar pe moment

| BlackAngel88 a răspuns:

Buna Anca, te pot ajuta eu, si eu am trecut prin asa ceva si mi am revenit...rog mesaj pe Whatsapp la 0785331058