| kitisupercool a întrebat:

ma duc intr-o excurise cu clasa la Salciua de Jos si vreau sa stiu daca este nevoie sa imi pun bani de buzunar sau nu este nevoie?

Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Cand pleci intr-o excursie este bine sa ai banii de buzunar.
Daca nu trebuie sa platesti intrarea intr-un muzeu sau alt loc ce trebuie sa vizitati si daca ai mancare de acasa, atunci nu este necesar sa cheltui banii, mai ales daca ai probleme financiare in familie.
Asta nu inseamna ca nu poti sa bei un suc alaturi de ceilalti copii.
Drum bun si distractie placuta.

6 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Pai cam da. ia-ti 30 de lei, ca-ti ajung.
ca doar ai vrea si 1-2 suveniruri, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oriunde pleci e bine sa ai niste bani la tine, chiar daca nu planuiesti sa ii cheltui.

| Spitz10 a răspuns:

Pai ala este sat.Nu ai ce sa cumperi.Totusi ia-ti 10 lei si ceva mancare.

| mabell23 a răspuns:

Pai ai putea sa-ti pui niste bani, dar nu milioane deoarece este un satuc. dar poti sa-ti pui sa ai la tine iar apoi daca ii cheltui sau nu e treaba ta.si daca nu cheltui nimic vii cu ei inapoi acasa!

| CatalyN4 a răspuns:

Eu zic ca ai nevoie pentru un suc, cv nu stiu

| emyllya a răspuns:

Depinde de tine... daca vrei sa mananci ceva si ai de unde sa cumperi sau vrei sa cumperi ceva k amintire... poti sa iti iei