| alexandra_3190 a întrebat:

Ma numesc Alexandra am 14 ani si as vrea sa imi da-ti niste sfaturi daca puteti.Acum 11 luni m-am pus cu un baiat stiind ca mama nu va fi de acord cu el.Aceasta relatia a durat 3 luni doar ca m-a facut sa il iubesc enorm de mult dar dupa aceste 3 luni de zile mama a aflat de noi si a facut un mic scandal si m-am despartit de el.Acum 3 zile am fost la un majorat unde stiam ca va fi si el si el m-a rugat sa ma impac cu el ca ma iubeste doar ca dupa 11 luni de zile vine inapoi sa imi zica ca ma iubeste numai pe mine, si eu i-am promis mamei ca nu o sa mai am nimic cu el.Mama nu e de acord cu el deoarece e turc si nu provine dintr-o familie bune. Si acum m-am impacat cu el si nu prea ma simt bine fata de mama. A-ti putea sa imi dati un sfat ce sa fac daca sa mai fiu cu el sau sa ma despart? Prietenele mele zic ca nu ma merita ca am suferit 11 luni si acum se intoarce la mine chiar nu stiu ce sa fac ma simt super rau+ca simt ca nu santem impreuna nu stiu ajutati-ma va rog...

7 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Pai...imi dau seama cum te simti nici tu nu stii ce sa mai faci.acum nu te supara dar sunt de acord cu prietenele tale.lasa-l.gasesteti alt baiat nu de etnie turca sau de genu. un roman.acum daca afla mama ta cine stie ce ar putea sa creada. daca u i-ai zis ca nu o sa mai ai nicio treaba cu el si acum aude ca sunteti iarasi impreuna n-o sa mai aiba incredere in tine.ascultati mama.baieti mai sunt. poate si mai si ca el.nu stiu. u faci ce vrei dar ceea ce faci nu e bine.iti urez multa bafta si te-am pupat
pa-pa

| blumarine a răspuns:

Gaseste-ti altul!)

| Bby_4689 a răspuns:

Chiar daca nu provine dintr-o familie buna. da-i o sansa. Nu vine el la tine degeaba.Si poate vorbesti cu mama ta si ii explici.happyBaftaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La naiba cu mamele din viata intima a fiecaruia. N-au ce cauta acolo.Chiar crezi ca maica-ta a ascultat-o pe mama ei in ce priveste sentimentele? Stai de vorba cu bunica-ta si te vei convinge.

| MarianneEngel a răspuns:

Desparta-te. Mama ta e cea mai importanta, nu un baiat care maine, poimaine il vezi cu alata fata. Asculta-ti mama.Baietii nu merita.

| alexandra_3190 explică:

Fiecare aveti dreptate doar ca daca ma iubea cu adevarat nu ma lasa atunci cand a aflat mama mea, si sincer cat timp am fost despartita de el am auzit multe chestii de el ca e fericit ca petrece umbla cu multe fete, nu se termina lumea la el dar tin la el prea mult si cred ca am facut o greseala ca m-am pus inapoi cu el deoarece sunt cls 8 am un an greu si am vb cu mama despre baietii si a spus sa ajung la liceu si dupa baietii si alte chestii... oricum va multumesc pentru raspunsuri si mai astept alte sfaturi:*

| TormentOfSins a răspuns:

Cu ce anume ti-a gresit? Daca baiatul te iubeste cu adevarat si puteti fii impreuna nu conteaza ce spune mama ta sau din ce familie provine doar tu si cu el contati. In viata fiecare isi cauta sa isi faca propria familie asa cum isi doreste fiecare. Deci singura decizie e a ta si a lui