| ionela_4497 a întrebat:

Buna ma numesc ionela am 17 anisori merg pe 18 am o mare problema ce ma framanta in decembrie pe 2 am facut un avort la numai trei zile dupa avort am facut sex neprotejat nu am ramas insarcinata doctorul mia prescris un tratament pe care l-am cam neglijat de atunci mi-am dorit un bebe dar nu am mai ramas insarcinata va rog sa ma ajutati multumesc

Răspuns Câştigător
| bianca154 a răspuns:

Pai in primul rand iti zic sa NU mai faci prostia sa avortezi pentru ca e ca si cum ai omora un copil, nu i-ai dat voie sa traiasca. daca chiar vrei sa faci dragoste, de ce nu va protejati? stiu ca e mai bine fara protejare, dar decat sa continui sa avortezi mai bine te protejezi. si. daca vrei sa vb mai multe, putem vb pe mess biancaandreea154@yahoo.com asta e id-ul meu. dar cei ce citesc raspunsul meu, va rog sa nu-mi dati add aiurea.

5 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Ai 17ani, mergi pe 18 si iti doresti un copil.pe celalalt dc l-ai dat afara?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Uite, Ionela, problema este că un avort presupune foarte multe riscuri, chiar şi acela de a rămâne sterilă. Eu ţi-aş recomanda încă o vizită la ginecolog şi să fii cât se poate de sinceră cu el. El va şti cu siguranţă ce e de făcut.

| ionela_4497 explică:

Buna original nu stiam ca sunt insarcinata cand am aflat aveam 2 luni de sarcina vreau sa mentionez ca in aceste 2luni de sarcina am avut menstruatia normala am facut av ca imi era teama sa nu afle parinti pe atunci nu locuiam cu iubitul meu de aceea am facut in ziua de azi imi pare ffffff rauuuuuucryingcryingcryingcryingcryingcrying

| Zenithf a răspuns:

Tu chiar nu vrei sa stii ce imi vine mie sa-ti spun despre aceasta.
Doar atat sa zic: bine ar fi ca Dumnezeu sa nu mai dea nici un dar uneia care a refuzat deja unul.
Saraca fiinta, pe ea a durut-o cand a sfasiat-o chiureta, cand a fost omorata acolo unde ar fi trebuit sa fie in siguranta...
Intr-adevar, ar fi o pedeapsa mica sa nu mai poti avea copii.
Si buncii ei, nici nu stiu ca si-au pierdut primul(a) nepot(ica). straight face
Rusine, mare rusine.

| AndaWest a răspuns:

Acum trebuie sa ai mai multa grija de tine, sa mergi pe la doctori si o sa vezi ca ramai