| CoolGirl99 a întrebat:

maine se spune ca va veni sfarsitul lumii...voi credeti? nu stiu sunt putin speriata! voi credeti asa ceva? daca da ce o sa faceti? cum va "pregatiti"

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, mama, e şi normal să fii speriată. Cum să întâmpini apocalipsa cu sufletul necurat? Se poate? Fugi repede şi donează-ţi toate bunurile unei case de copii, să te mai speli de păcate. Hai, baftă!

| pwp a răspuns:

Nu ma pregatesc cu nimic intrucat n-am de ce...

| Hombre a răspuns:

Da asa este, uite si programul.
Programul sărbătorilor de iarnă, all inclusive, adică și Apocalipsa:

- 20 decembrie 2012 – pregătirea pentru sfârșitul lumii
- 21 decembrie 2012 – începutul sfârșitului lumii
- 22 decembrie 2012 – sărbătorirea oficială a sfârșitului lumii

- 23 decembrie 2012 – sfârșitul oficial al sfârșitului lumii
- 24 decembrie 2012 – Mahmureala de după sfârșitul lumii
- 25, 26 decembrie - Crăciunul
- 31 Decembrie 2012 – pregătirea pentru anul nou: brad, șampanie, cadouri, etc…
- 1 ianuarie – începutul noului an…
- 2, 3 ianuarie – mahmureala după anul nou
- 4 ianuarie – pregătirea pentru sfârșitul lumii pe stil vechi…

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu se sfarseste nicio lume.Defapt vor fi schimbari in timp la nivel psihic, spiritual, astronomic, climatic etc.O sa le resimtim cu totii in timp.Pentru mayasi se sfarseste un ciclu si incepe altul.Nicidecum moartea noastra.Deci relax.

| PatyKan a răspuns:

Nope. Nu cred in chestiile astea... Daca ar fi fost dupa noi, oamenii, sfarsitul ar fi trebuit sa aiba loc si in 2000, si anul trecut de nenumarate ori... Deci nu. Poate ca sfarsitul va veni, insa ma indoiesc ca daca ar fi asa, noi am putea sa prevedem data exacta. happy

| kevincosty a răspuns:

Conform calendarului maiașilor mâine începe o noua eră, dar asta nu înseamnă sfârșitul celei vechi. După ei până acum a fost epoca de fier, iar acum începe epoca de aur....concide și cu începerea verii în emisfera sudică.

| unknownn a răspuns:

Mai crede cineva in chestia asta?
Intrebarea e pusa la misto sau?

| mentholinks a răspuns:

Nu cred ca suntem noi atat de norocosi sa asistam la un asemenea spectacol.

| CryChristiAN a răspuns:

Draga mea. Nu vine Sfarsitul lumii si de-ar fi sa vina, nu ar fi un sfarsit, ci un NOU INCEPUT. Intrebarea este: suntem pregatiti pentru venirea Imparatului vesnic a Carei Imparatie nu va avea sfarsit?
Nu vine, pentru ca INTAI TREBUIE SA VINA ANTICRISTUL, iar apoi dupa sfarsitul Anticristului, care va imparati 42 de luni, va veni Judecata Finala.
Roaga-te sa nu fie prea curand, pentru ca Terra nu este pregatita.
Sa stii, ca va fi un inceput al eternitatii vesnice, unde nu va mai exista timpul, iar raul si pacatul vor muri, iar moartea va fi aruncata in iazul de foc si pucioasa, alaturi de proorocul mincinos si de fiara.

| Serenade a răspuns:

Sa dea dracu sa vina odata sfarsitu, sa vad toata prostimea fricoasa murind, de preferat sa fie o moarte cat mai dureroasa si nu una instanta, daca nu ma pot bucura de durerea mea si a semenilor mei(in special de cei care dispera), isi cam pierde din farmec acest sfarsit care oricum vine pentru fiecare nou nascut.

| Darcklight a răspuns:

Oameni buni astea is povesti care se dau la telivizor ca sa faca bani, audienta, numai crede in toate tampenile, te salut!

| AdrianBica a răspuns:

Se spune ca numai El va sti cand va veni apocalipsa; nici ingerii nu stiu cand o sa vina, dar mite niste "prichindei" de savanti care si aia POATE au fost platiti bine sa spuna ca aberatii(...). Cel care a trimis mesajul ala la NASA, de asemenea, s-a facut si el de "bafta". Stai linistita...

| BellaRebella a răspuns:

Nu e adevarat este o mare tampenie crede.ma s.a spus de prea multe ori pana acum ca vine sfarsitul lumii.si in plus cum s.ar fi putut intampla chiar inainte de vacantalaughing)laughing