| Alëxąndŕą a întrebat:

Buna mi-am adus aminte din raspunsul cu avatarul steaua http://www.tpu.ro/......-zis-ca-e/ acceasta intrebare ca am vazut ca Otilia a murit si ca RUxandra a incercat sa se spanzure cu rochia de mireasa in inchisoare asta dupa 2 saptamani sau 3 parca, dar nu am vazut dupa ce octavian a facut crize (secretul mariei)

1 răspuns:
| FyfyFrancy a răspuns:

Gemenele Maria şi Lorena sunt identice, dar au personalităţi complet diferite, ceea ce le-a făcut să ajungă în puncte diametral opuse în viaţă.

Lorena e căsătorită cu Octavian Bărbulescu, un afacerist de succes care o adoră, şi au împreună un băieţel, Silviu, în vârstă de opt ani. Singurul lucru care pare să umbrească viaţa perfectă a Lorenei e soacra ei, Otilia, care locuieşte cu tânăra familie Bărbulescu şi îşi detestă nora. Mai mult, ea nu încetează să uneltească pentru a-l despărţi pe Octavian de Lorena şi pentru ca buna ei prietenă Ruxandra, fosta iubită a lui Octavian, să-i devină noră, aşa cum Otilia consideră că ar fi trebuit să fie de la început.

Cealaltă sora, Maria, este dansatoare de striptease într-un bar al cărui patron, Alecu, nu s-ar da în lături de la nicio josnicie pentru a o seduce. Maria are o viaţă dificilă, însă, in lumea sordidă în care trăieşte, ea a reuşit să-şi păstreze bunătatea şi căldura, în mare parte datorită celui mai bun prieten al ei, Remus, un transsexual care o iubeşte mai mult decât orice pe lume şi ar face orice pentru ea. Suferinţa provocată de pierderea, cu ani în urmă, a bărbatului iubit, Octavian, în favoarea surorii ei, ca şi durerea pricinuită de distanţa uriaşă dintre ea şi Lorena, nu au făcut decât să-i confere Mariei un aer nobil şi misterios, considerat irezistibil de cei mai mulţi dintre bărbaţii pe care îi întâlneşte.

O tragedie cumplită, survenită pe neaşteptate va schimba complet destinele celor două surori şi o va face pe Maria să descopere că viaţa Lorenei e departe de a fi perfectă, ci e plină de secrete şi minciuni.
Daca vrei sa urmaresti ultimul serial uitel http://www.youtube.com/watch?v=tv3UnPiEh4g&feature=related