| crynutza34 a întrebat:

Mi-am imprumutat de la biblioteca care "File din cartea naturii" de Ion Agarbiceanu, si in aceasta carte este si "Nepoata lui mos Mitrut"(pe care trebuie sa o citesc), insa am o problema.imi lipsesc primele 2 pagini.Acum rugamintea mea este: imi puteti scrie primele 2 pagini adica, la cartea mea sunt 2 pagini la cartile voastre nu stiu cum s-au incadrat dar as vrea sa imi scrie pana la propozitia:,, In intaiele zile copila a fost tot suparata, si uneori parca-i era greu sa aiba grija de batran, ceea ce mai inainte nu se intamplase; ii placea de bunicul si se straduia sa ii afle din ochi orice dorinta". FUNDA+VOT!

2 răspunsuri:
| stefanutza a răspuns:

Incearca sa cauti pe siteul http://www.cartidownload.ro/....../cauta.php ps crede-ma functioneaza

| Andreea987654321 a răspuns:

Eu in carte am 10 (alineate)aliniate si este cam mult sa le scriu, incerca sa-ti iei o carte noua...sau sa mergi la alta bibl.(Eventual)