| amandina_9414 a întrebat:

mi-am lasat un pic unghiile sa cresca.nu foarte mult. dar problema este ca se murdaresc foarte repede pe dedesubt.de la praf, nu stiu de ce.cum le pot pastra curate? multumesc!

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Apala ceva de mana

| lencikk a răspuns:

Sa te speli

| madalina_8123 a răspuns:

Spala-te mai des pe maini. Foloseste servetele umede. sa le ai mereu al tine si cand se murdaresc, le stergi. E posibil sa se murdareasca si de la blugi atunci cand dai cu mana pe ei pentru ca unii au un fel de praf de la vopseaua cu care sunt tratati si asta sa-ti intre sub unghii.

| amandina_9414 explică:

Daniela nu inteleg ce vrei sa spuihappy

| ecristinamc a răspuns:

Trebuie sa le cureti zilnic.
Altfel nu poti.
Unghiile mari sunt pretentioase.

Ar fi bine sa ti le tai. Oricat le-ai ingriji, sub unghiile mari se gasesc multi microbi si majoritatea oamenilor sunt scarbiti de ele. In plus, te impiedica sa faci treaba prin casa si chiar sa te speli (ma gandesc cum naiba te speli bine in zonele intime cu unghii lungi). Mama ta are dreptate, unghiile lungi sunt scarboase si vei vedea ca multi baieti te vor ocoli fiindca le provoci greata.

http://www.tpu.ro/......-mereu-sa/

Funda?>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin Spalare si degresare zilnica.