| ȚestoasăTanără a întrebat:

Buna, nu e neaparat problema mea dar sunt curios. Am o prietena ce este mutata in alt oras in chirie dar domiciliul de pe C.I este cel a mamei ei. Anul trecut mama ei i-a facut evacuare pentru ca s-a certat cu ea (da... stiu cum suna...) iar ea si-a schimbat domiciliul la tatal ei. Acum dupa un an tatal ei i-a facut evacuare pentru ca i-a vebit acasa la el o amenda de parcare pe care ea a platit-o dar el spune in notificare ca nu e asa ba chiar ca are mai multe amenzi. Întrebarea mea este, ea nu mai are un domiciliu unde sa se inregistreze. Acum ce? O sa o bage statul la inchisoare pentru asta? O sa i faca dosar penal? O sa plateasca amenzi pana se plictiseste? Chiar nu avem nicio siguranta in asemenea situatii?

5 răspunsuri:
| Torrpi a răspuns:

In loc sa intrebi de domiciliu, mai bine intreaba-te de ce are atatea amenzi. Si de ce se cearta cu parintii. Daca e in chirie isi poate face viza de flotant acolo. Nu trebuie sa stea la parinti.

| ?estoas?Tan?r? explică (pentru Torrpi):

Ai citit ce am scris? Nu are atatea amenzi, are una de parcare platita deja de ea.

| ?estoas?Tan?r? explică (pentru Torrpi):

Plus ca nu ma intereseaza ce a facut ea, nu asta era intrebarea, citeste inainte sa vorbesti.

| Torrpi a răspuns (pentru ?estoas?Tan?r?):

Ai dovezi ca este asa? Sau asta declara ea. Nici un parinte nu ar fi dat-o afara (macar in acte) fara motiv.

| ?estoas?Tan?r? explică (pentru Torrpi):

Dar nu asta este intrebarea meaaa?
De ce va intereseaza curtea vecinului?
Si da stiu situatia pentru ca i cunosc pe ai ei si pe ea, fata e plecata din oras de 5 ani ce ar fi putut sa le faca?