| anonim_4396 a întrebat:

happy
Nu stiu ce s-a intamplat cu mine in ultima vreme ca ma cert cu toata lumea sad. Cu toti prietenii m-am certat si acum am ajuns sa fiu data deoparte, chiar nu stiu ce le-am facut sad. Cu mama ce ma pot intelege si asta ma bucura foarte mult! love struck Imi da-ti vreun sfat sa ma pot impaca cu toti si sa fiu din nou EU?
Va multumesc mult :*.

Răspuns Câştigător
| diana_9207 a răspuns:

Pai da-mi voie sa-ti spun ca exact asa am patit si eu acum vreo 2 luni.happy

Adolescenta e de vina, baietii, mai ales daca esti indragostita...simti ca te enerveaza toata lumea daca nu esti langa persoana respectivaoh go on.

Ca sa indrepti lucrurile astea. Vorbeste cu ei si spune-le ca ai trecut printr-o pasa proasta si daca iti sunt prieteni adevarati te vor intelege si o sa fiti ca inainte.

Si daca nu o sa te inteleaga si nu o sa te ierte...atunci imi pare rau sa spun asta dar poate nu sunt prietenii tai:0.

Succes:* sa ma anunti daca ai rezolvat

:X:X:X:*-

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa mai lasi de la tine fata de persoanele cu care spui tu ca te-ai certat degeaba. Niste scuze prind bine oricand si poti incerca sa te revansezi. Fiecare este irascibil la un moment dat. Probabil aveai multe pe cap si i-ai ignorat sau i-ai jignit in vreun fel chiar daca nu ti-ai dat seama. Poti fi tu dupa ce iti ceri scuze de la ei. Dupa aceea totul va fi din nou ca inainte. E mai greu acum la inceput. Cu timpul, daca iti sunt prieteni vor da uitarii aceste lucruri.

| Floreenofficial a răspuns:

Tocmai particip la un curs de mediere a conflictelor.
Totul se bazeaza pe comunicare.
Incearca mereu sa nu te uiti numai la ceilalti si sa zici ca numai ei sunt de vina.Cheia este sa descoperi care sunt defectele tale si ce trebuie sa faci ca sa te schimbi!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Să fii TU e cel mai uşor. Să te prefaci altcineva e mai greuhappy

| costymaximus a răspuns:

Incearca sa intelegi si partenerul de discutie, nu fi artagoasa, fi ingaduitoare cu toti, participa cu drag la actiunile pritenilor tai si nu mai desconsidera lumea din jurul tau.

| anaid a răspuns:

Nu te ambala fiecare din noi a trecut sau o sa treaca prin asta odata si odata...si mie mi s`a intamplat de curand. Aveam impresia ca toti ma urasc, ca toti au ceva cu mine dar mai tarziu mi-am dat seama ca asta se intampla sin cauza dispozitiei proaste pe care o aveam si ca toate certurile erau iscate de mine...nimeni nu avea nimic cu minewinking

| Ancutsa a răspuns:

Vreme ma cert* [ fara " ca " ]

imi cer scuze! happy