| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Nu vi se pare ca generatia in care suntem a cam luat-o razna?
Adica fetele de 14 ani se f*** cu oricine si cica,,ma iubeste", inainte la 14 se facea buletin nu teate de sarcina. Baietii spun te iubesc in fiecare fraza, inainte o spuneau doar cand simteau. Copiii la 12-13 ani spunca,, nu mi-l mai pot scoate din minte" inainte fetele astea se jucau cu papusele.
Mi se pare foarte exagerate toate.
Foarte putini sunt baietii care iubesc cu adevarat fara doar sa f*** o gramada de fete ...si sunt prieteni cu beneficii.
Iar fetele, cand isi fac poze,poza nu ii perfecta daca nu ii iese fundu in evidenta asa rotund ca globul pamantesc, sani d'aia uriasi si buze de rata.
Mi se pare ca totul a cam luat-o razna!
Cand intrebi un baiat,,Ce fel de fete iti plac"? Ei spun,,Sa aiba fund mare,sani mari, buze mare si sa arate bine din toate punctele de vedere.

Vreai cat mai multe pareri in legatura cu asta!

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Treaba lor, ii mananca prea mult in buci sa faca prostii

| 愛日本 a răspuns:

Chiar nu te cred.La 14 ani doar nebunele se jucau cu papusele, de ce exagerezi?
Fetele nu se *** singure, sa stii! Si baietii sunt de vina, si prostia.
Pur si simplu, gradul lor de inteligenta este pe minus.
Am vazut si eu destule si destui, imi vine sa-mi bag furculita in ochi cand vad asemenea persoana, dar inca mai am speranta ca intr-o zi sa-si revina.
Oricum, nu poti compara generatia asta cu cea din 90.
Asta se intampla in Romania.Stiu alta tara in care sunt foarte respectuosi si nu se ling peste tot pe strada si pe unde apuca.Asta se intampla des in Romania. Tara asta se duce de rapa, sper sa plec cat mai repede.

| SkyPilot a răspuns (pentru 愛日本):

Daca esti familiar/a cu principiile lui Murphy, era unul care spunea: "pe glob cantitatea de inteligenta este constanta, populatia creste". Chiar te astepti sa fie mai bine? big grin

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Care tara? m-ai facut curios.

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Coreea de s, Arabia, Japonia poate si altele dar eu pe acestea le stiu. Si am auzit de la altii ca exista mult mai mult respect in alte tari, decat la noi.

| Evolution a răspuns:

Eu zic că vina este la massmedia, ştiri de toată frumuseţea, reclame şi emisiuni care trebuie să fie cel putin 2-3 fete care stau pe lângă prezentator să danseze sau să îl mângâie etc.
Normal că la toţi ni se întipăreşte în cap...

Şi nu e numai asta, ne holbăm unii la alţii mult prea mult, gen dacă una a făcut sex cu unul din liceu, toţi îi întreabă, toţi vorbesc cu ei, unii o fac curvă, alţii vor şi ei şi se dau bine pe lângă ea etc...
În alte ţări, după ce ajungi adult e treaba ta, ţi'o tragi cu una şi ce dacă? nimeni nu spune nimic, chiar sunt şi tolomate de prezervative în Franţa... la noi dacă se pune, îl fură ţiganii.

Aspectul fizic la noi este mult mai important decât ce gândim, deoarece toţi ne facem imediat o părere despre unul care e slab, care e prea gras, îl insultă toată lumea.

Eh, eu am 18 ani, recunoaştem sau nu, toţi suntem atraşi de aspectul fizic, căteodată prea mult... de aia unii aleg să plece în străinăta'te. Eu am fost şi e total diferit, nimeni nu se uită la tine la felul cum te îmbraci, sau cum araţi etc. toţi sunt prietenoşi. Oare cine e de vină? ţiganii, oamenii mari, noi, copchii? eu optez pentru massmedia şi câcaturile de la tv, acolo extraordinar de multă lume este influenţată.
Dar na, sunt mulţi din zilele noastre care se ridică şi ne mai luminează mintea, speranţa încă nu e pierdută.

Cam asta e, am scris pe scurt şi oricum degeaba... sunt sigur că doar 2-3 o să citească şi doar unul singur va înţelege la ce m-am referit, aşa e generaţia din ziua de azi, trebuie să trăim cumva.

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Ai mare dreptate cu mass media si restul dar eu tot zic ca mintea prostului e de vina. si eu am crescut in Romania (bine, pana la 14 ani dar totusi) si nu am ajuns rau. cce vreau sa zic cu asta? conteaza cum ne folosim si noi mintea, chiar daca vezi la tv si in viata de zi cu zi numai prosti si panarame

| RAY a răspuns:

Chestia asta am facut-o de cand existam nu mi se pare anormal suntem oamenii sexul e o nevoie, desigur nu de la 13, 14 ani aia e nebunie de la 16 e ok, de ce dai toata vina pe fete? da baieti ce fac majoritatea vor sex iar fetele se adapteaza cerintelor lor meschine, iar ceea ce ai spus sus asta vrem cu toti asta e adevarul doar nu sta un baiat cu o fata asa din pierdere de timp

| T0T a răspuns:

Omule tu din ce generatie faci parte, nu de alta dar vreau sa stiu cui ii raspund.
Cat despre intrebarea ta, nu ai ce face doar sa accepti. Te plangi degeaba. Postarea ta nu va schimba pe nimeni deci are relevanta 0.

| SkyPilot a răspuns:

Fiecare generatie a avut "minunile" ei. Destrabalare a fost si cand eram eu copil, era o scoala buna intr-un cartier select si tot aveam colege care faceau sex la 12 ani, a fost una gravida la 14 si un cuplu a fost prins facand sex intr-un laborator.
Acum sunt conditii mai bune, ca se poate agata pe net. Era mai greu fara calculator sa iti dai seama cu cine iti merge si sa treci prin partea de vrajeala.
Ce ma ingrijoreaza cu adevarat este ca toti se retrag in fata laptopului sau telefonului si nu mai traiesc in realitate.

| Wøodenpints a răspuns:

Ești mascul. De ce te plângi că tipele și- trag mult prea repede și cu oricine?
Dă-le ocazia și celor urâți, grași și proști să înhame ceva fără bani.

| AirănMeidăn a răspuns:

Chestia asta pe care ne-ai zis-o tu o poate spune orice persoana de pe strada, fiindca mai noi a devenit cool si foarte matur sa critici lucrurile de genul

| Mayar a răspuns:

Mai, conteaza educatia primita, sau in majoritatea cazurilor, cea neprimita de la parinti si altii, anturajul, si in cele din urma, genele. Toateastea puse cap la cap, dau nastere la plebea pe care tu o descrii. Nu te teme, si mai demult erau femei si barbati imorali, insa aratau acest lucru, conform vremii. Acum, sunt alte mijloace de a arata acest lucru. Repet, educatia, anturajul, si genele au dat nastere la asa ceva - copilul e o plastelina, nu stie nimic, pe parcurse invatat ce e bine si ce e rau, ce e moral si imoral. Daca nu are o masura corespunzatoare asupra lucrurilor, e din vina celor care ar fi trebuit sa il invete, dar si din vina asa -zisilor ''prieteni'' care mai mereu sunt prosti alesi.

Deci, ce sa zic? Ce-i drept, mai demult puneau mai mult accentul pe onoare si lucrurile acelea, iar acum si-o cam dau in petec - prea multa 'libertate' strica - cum se zice, dar daca parintii sunt prosti, copii cu alti copii, ce sa stie ei sa ii invete, cand nici ei nu stiu prea bine ce au de facut? Deci, e un cerc inchis, totul porneste, ti-am zis de unde, si cu fiecare generatie, acest lucru se amplifica, caci prostia e multa si mare.

Deci nah, asa a fost mereu, insa sub alte forme si poate nu intr-o proportie asa mare, dar nu uita : populatia globului tot creste.
Dar nu te necaji, daca ar fi numai oameni asa cum ai vrea tu sa fie, nu am mai sti ce e rau si ce e bine, ar fi totul o apa si-un pamant, ar fi aiurea, nu ar mai avea nimic niciun rost. Asta nu inseamna ca idolizam ce se intampla acum, dar totul isi are rostul.

| Vvistula a răspuns:

Eu ma jucam si la 14 ani laughing si dupa, treaba e de ceea ce se promoveaza in societate si sexul este peste tot, nu ai cum sa il eviti si e normal ca oamenii vor sa il experimenteze de la varste cat mai mici si totul se datoreaza tehnologiei care are beneficii dar si dezavantaje, oricum tata imi zicea mereu ca inainte era la fel doar ca nu se mediatiza atat ca nu erau medote.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu vad unde spui tu ca ai tot dat peste genul asta de persoane pe care le descri cu atata usurinta aici, ori nu ai dat si nu faci decat sa exagerezi proportiile.Mhm, nu spun ca nu exista si din categoria scrisa de tine dar trebuie ca esti tare traumatizat/a daca ai ajuns sa visezi numai asa ceva, trist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau subiectul ala penibil si care pentru altii este mandrie si un oarecare motiv de superioritate (tot asa, la 12-13 ani)''Cati iubiti/e ai avut? Ai avut primul sarut?''
Sincer, nu intereseaza pe nimeni.
Sau iar, vad fete la 12-13 ani cu tricouri foarte decoltate. Arata stupid, parerea mea.
''Iar fetele, cand isi fac poze, poza nu ii perfecta daca nu ii iese fundu in evidenta asa rotund ca globul pamantesc, sani d'aia uriasi si buze de rata.'':Fiecare se lauda cu obiectul muncii :unii ca au forme, iar altii ca au minte happy
Si eu sunt fata si am fix 3 poze cu mine.
Si sa nu uitam de fetele care se imbraca foarte stramt si provocator si isi schimba prietenii mai ceva ca pe sosete.
Si se mai si supara daca le spui pe nume.
Sau cand se iau la bataie laughing Doar la par se orienteaza.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Si eu sunt fata si am fix 3 poze cu mine." 3? mult si alea. ma asteptam la mai mult de la tine laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai - o poza pentru carnetul din gimnaziu, o poza pentru carnetul din liceu si o poza de la banchet. La toate am fost obligata sa stau.
A da, 4 poze. Una pentru buletin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare face cat il duce capul. nu te poti astepta la toti sa treaca de nivelul de inteligenta al unei maimute, sa nu ai pretentii prea mari.

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Este adevarat ca copii din ziua de azi o iau razna eu tot observat aceasta schimbare.Cind eu eram printre clasele a 5-6 inca ma mai jucam pe afara in coarda si dea prinsa, ma uitam la desene animate si acum citeodata imi place sa ma uit mai ales daca sunt frumoasebig grin da acum toate is fete mari si es la intilneala cu baietii sufera din dradoste.Nu-mi pot imagina ce o sa se intimple peste citiva ani copii cu totul o sa se destrabaleze.Mi se pare ca nu ai sa mai vezi aproape de loc copii pe afara jucinduse toti o sa fie in casa linga calculator sau cu tableta telefonul in miina.