| Diana096 a întrebat:

Bună.
Numele meu e Diana şi am 11 ani. Eu stau la un apartament cu 4 camere, am camera mea, dar cu toate astea părinţii nu vor să-mi cumpere un Bichon. Ei spun că nu respiră în aceiaşi casă cu un câine. Putem să avem şi 1.000.000 vile, ei tot nu vor. Vă rog, ajutaţi-mă. Îmi doresc foarte mult un Bichon.
starFUNDAstar

3 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Sa stii ca un catel necesita o gramada de responsabilitati, trebuie sa il scoti afara de cel putin 3-4 pe zi, sa ii dai de mancare sa ii faci baie o data sau de doua ori pe luna, daca te simti pregatita spune-le parintilor ca ai sa ai grija de el si ca iti doresti foarte mult.

| anonim70 a răspuns:

Daca tu crezi ca esti capabila sa te ocupi de el cumpărați.Fa ceea ce simti.

| Nicoletacccccccnnnyyttr9 a răspuns:

Pai uite ca la mine e fix asa
Cel mai bine e sa le arați ca ție îți pasa și îți dorești mult mult mult un cățeluș
Si în fiecare zi arata-le poze cu ei și ei într-un final vor înțelege (cred)că-ți iti dorești un patruped