| justme_9224 a întrebat:

o intrebare mai ciudata... aveti vreo fobie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De insecte, de inaltime si de vorbitul in public. Ultimelor doua pot sa le fac fata totusi... daca vad ca n-am de ales, imi iau inima-n dinti si ma confrunt cu temerile mele. Dar cand vine vorba de gandaci si insecte, fac destul de urat, fara sa imi pot controla reactiile. Odata a incercat tata sa faca o gluma si a aruncat spre mine o hartie in care invelise un fluture de noapte ametit. Am tipat si am inceput sa am palpitatii, ma intepa inima de la sperietura. Atunci mi-am dat seama ca nu-i de gluma, desi suna amuzant. Oricum, le evit pe cat posibil. straight face

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sa spunem. Mi-e frica de pisici. happy De doctori sau spitale, de albine...

| Gabry a răspuns:

Mi-e frica de o papusa din camera mea care se uita fix la mine cand dormcryingpapusa aia are 30 de ani! A fost a mamei, dar zici ca e desprinsa din filme horror!

| Georgiana2905 a răspuns:

Nu doar una. Imi este frica de soareci, paianjeni, imi este frica de sertarele deschise,,,,,, Interesant nu... Dar uite ca innebunesc daca dorm cu ele deschise... Mereu verific inainte sa adorm... Off ce raspuns urat am dat. Adevarul pur al acesti intrebari ma inspaimanta.

| crisS a răspuns:

De oameni bolnavi ihhh

| danutza a răspuns:

De inaltime happy

| Swabia a răspuns:

Sunt arahnofobă [asta insemnand frica de paianjeni!].Sunt niste paianjeni mari in Belgia...mari, părosi, au niste picioare li se vad din avion!

| zuzumic a răspuns:

...de oameni decedati... big grin

| Ruxy a răspuns:

Da... mi-e frica de toate insectele sad

| VladDu a răspuns:

...hmm... putin de inaltime si sa pun viermii pe ac la pescuit dar nu is fobii doar lucruri care nu-mi placbig grin

| Misterious a răspuns:

Da .de paianjeni.si de tantari si aici ma refer doar la sacaitorul lor bazzzzzzait happy.

| justme_9224 explică:

Bvvvv..........shi eu ma bucur

| justme_9224 explică:

Mie mi-e frica de rame, viermi, serpi...chiar mi-e frica ...mai demult unchiul meu cauta rame cred ca pentru pescuit si a gasit una mare... el a aruncat-o pe mine ...si cred ca am lesinat...nu mai stiu ce am facut asta este din cate mi-a zis mama...

| danutz15 a răspuns:

Culmea...chiar cand citeam msj lui misterious mi-a trecut un tantar prin fatalaughing... l-am strivit in manabig grin>>>>>sper ca te simti mai bine misteriouslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, paianjeni, ceapa usturoi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, imi e frica de serpi si de noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claustrofobie.