| eelena a întrebat:

Buna o verisoara de-a mea are 11 ani si 60 kg ea sia propus sa slabeasca 25 kg daca va intrebati cate kg am eu am 35 si sunt plata si ea vrea la fel sa aiba sanii plati se poate daca va slabi funda

2 răspunsuri:
| Ade2 a răspuns:

In primul rand nu este bine sa slabesti atat.Si eu am 11 ani si slabesc prin sport.Nu este bine sa faca dieta.Nu e bine pentru organism.O dieta ce imi merge:
1.Sa nu manance ciocolata.
2.Sa evite cat se poate painea alba.
3.Sa faca sport[Abdomene] timp de 30 de minute.[Sa faca timp de 5 minute, nu repede, apoi pauza 2 minute si tot asa]
4.Am auzit ca daca bei multa apa plata slabesti.
5.Sa manance cu 2-3 ore inainte de culcare.
6.Sa nu manance mult, decat de cat o sa aiba nevoie organismul.
7.Sa practice un sport[ex:eu fac karate si slabesc].
Sper ca te-am ajutat.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Cred ca ar fi indicat sa faca si analize de glanda tiroida, e anormal la varsta ei sa aiba asa de multe kg din pacate, daca are probleme cu glanda, va lua tratament si va slabi, succes