| anonim_4396 a întrebat:

pe 11 octombrie se comemoreaza holocaustu (mai e si pe 9 octombrie, dar pe 11 e trecuta in calendarul evreieisc) si ma gandeam sa organizam ceva la liceul meu pentru ca am organizat si de 1 decembrie si de ziua unirii, ma gandeam si de Holocaust. mi-a revenit misiunea sa ma gandesc la sugestii. voi ce ati face? eu m-as interesa sa iau legatura cu niste supravietuitori dar ii cam greu. si atunci nu as sti ce sa fac. thinking dati-mi sugestii.

4 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Nu sceneta, ca ar fi jalnic sa pui douaj' de elevi dezbracati sa faca pe detinutii la selectie. Ar fi jjjjalnic.
Cheama un evreu supravietuitor

| Klara a răspuns:

Bai ce sunteti nesimtiti laughing

| ralubruneta a răspuns:

Sa faci o scena de pe timpul acela...ar fi misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca m-ati lasa sa intru in sinagoga la voi sa vad si eu asa de curiozitate o slujba dea voastra tias recomanda ceva... dar daca asa continuati dava-n branza