| DeCeMaiContează a întrebat:

Pe 4 si 5 noiembrie voi merge cu colegii mei si cu alta clasa in excursie la Brasov si vom sta la un hotel.Intrebarea mea este daca pot sta singur in camera? Nu de alta,dar nu prea suport sa impart o camera cu mai multe persoane,mai ales ar trebui stau cu baietii,ei fiind pusi pe glume mereu ma pot astepta gen sa-mi faca farse in timpul somnului(sa-mi puna pasta de dinti pe fata,sa ma deseneze,stiu ca suna penibil laughing ),dar va dati seama ca nici cu fetele nu pot sta in camera. Daca nu se poate sa stau singur in camera,atunci cum pot face sa ma inteleg cu baietii,avand in vedere ca eu nu ii suport,si nici ei nu ma suporta(stiu asta sigur,i-am auzit cand ma barfeau)?
Astept rapunsurile voastre,si apropo:daca aveti in gand sa-mi dati raspunsuri in bataie de joc sau sa ma criticati, va rog sa va gasiti un alt loc unde sa va exprimati frustrarile deoarece m-am saturat de userii care nu au ce face si isi bat joc sau critica fara sa cunoasca persoana respectiva.

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Sfatul meu ar fi sa stai cu acei colegi, chiar daca sunt o companie neplacuta.

Daca o sa stai separat atunci o sa fii lasat singur, marginalizat... colegii o sa vada ca nu iti face placere sa stai cu ei si o sa fie mai distanti cu tine, eventual o sa fie chiar mai rai dupa ce o sa se termine excursia.

Totusi, iti cunosti colegii asa ca daca vrei sa stai singur vorbeste cu profesoara care a organizat excursia si spune-i ce vrei.
O sa dai niste bani in plus si o sa se rezolve. *de obicei toate lucrurile de genul se rezolva cu bani*

Succes!

| Caro34 a răspuns:

Cine te necăjește asa de tare? Mai sunt si oameni care nu au ce face si se comporta aiurea insa nu-i lua in seamă! Sunt inca mulți care sunt cumsecade si tare drăguți. Stii tu: "Pădure fara uscaturi nu exista!", deci ii lasam in plata Domnului si ne vedem de ale noastre. Ar trebui să vb. cu organizatorii excursiei si sa zici ca vrei singur in camera, plătești ceva diferența si ar trebui să fie OK. Dacă nu se poate, nu-ti bate capul - te comporți frumos cu toată lumea și va fi OK. Distracție placuta si numai bine!

| Gabriel43 a răspuns:

Pai cred ca poti sta singur in camera, dar trebuie sa vorbesti cu profesoare care a angajat excursia, dar probabil ii mai scump asa, nu stiu exact ca eu n-am mai fost in excursie sa stau mai mult de o zi.