| Alëxąndŕą a întrebat:

Buna prietena mea are 6 ani si nu poate sa im scrie asa ca scriu eu in locul ei " Buna ma cheama Anda si am 6 ani cand m-am nascut nu am crescut cu tata caci fara si eu nu stiu ce inseamna sa ai un Tata cu cateva luni in urma mama a cunoscut pe cineva si cred ca sunt stiti voi si eu dormeam in pat cu ei si nu ma mai tinea pe mine in brate ci pe el ncii nu ma mai putea indiferent de ce vorbea nu mai im vorbea cum im vorbea inainte adica cu glasul ala acum il vorbeste mai ridicat de aprca am facut ceva recunosc ca nu ii las sa se pupe si nu vreau ca mama sa aiba un iubit el vine odata la cateva luni si nu vreau simplu si mai era odata cand am loato in brate si nici dupa 20 de secunde mi-a dat mana la o parte si ea loato pe al lui daca va referiti la discutia mama fica a decurs si nu s-a schimbat nimic si am stat pe capul alexandrei (adica eu) timp de o luna si mi-a zis cum sa ii despart a zis ca nu trebie sa ii las sa faca sex si nu vreau opine e treaba lor e treaba mea cea ce fac si nu nu am sa consult un psiholog prima oara alexandra a zis ca nu se baga si de atunci plang foarte mult fara sa ma vada mama si de suparare nu mai mananc deja am slabit 10 kg mananc doar o masa pe zi catodata nici una si a da cand el pleaca totul devine la fel dar eu stiu ca tot o sa se intoarca si intrebarea era cate luni mai astept sa ii inpiedic sa fac sex? stau treaza noaptea m-am saturat dar ciudat este c anau incercat nu au incercat ca eu sunt treaza deja ii inpiedic de 2-3 luni mersi ca ati avut rabdare si vreau sa fiti seriosi dar cu totul sa va ganditi si la mine

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te, mama, la orfelinat. Acolo iti va fi bine, vei putea dormi noaptea, mama ta nu te va mai deranja cu viata ei, vei putea sa fii doar tu in centrul vietii tale. Toata lumea va fi mult mai fericita asa.

| Emena a răspuns:

In primul rand, alexandra trebuie sa invete sa scrie.cred ca si fetita care are nevoie de ajutor stie sa scrie mai bine.si lol.de la varsta asta o inveti cu sex?raised eyebrows la 6 ani sa se gandeasca sa isi desparta parintii? e prea dramatic. pune si tu mana pe carte, si dupa ne spui povestea :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i aşa rău în faptul că mama ta încearcă să-şi refacă viaţa? Are tot dreptul. Plus că tu eşti şi vei fi întotdeauna pe primul plan în viaţa ei, aşa că tot ce face, face pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai gândeşte-te înainte să ne apreciezi răspunsurile. Noi nu avem toate datele problemei, de aceea ne spunem părerile în mod spontan, adică fix ceea ce rezultă din textul de faţă.
Vorbesc la modul general: dacă tipul acela nu e vreun alcoolic, drogat, parazit şi nu se poartă urât cu tine sau cu mama ta, atunci nu ai niciun motiv să-i desparţi. Dai dovadă de Egoism, de GELOZIE pentru faptul că mama ta iubeşte şi pe altcineva în afară de tine şi de aceea, Tu singură îţi faci rău. Plus că la vârsta ta nu trebuie să te preocupe "problemele celor mari", dar nu are rost să mai comentez în legătură cu asta din moment ce ai aflat deja nişte lucruri. Şi nu, nu ai nevoie de psiholog; trebuie să-i spui mamei tale ce ai pe suflet.