| Axys a întrebat:

Buna prieteni am o problema legata de claculatorul meu.
am un pc dual cor cu procesor Intel 2.60 ghz memorie ram ddr3
4gb placa video 1 gb.
bun problema e in felul urmator vreau sa instalez windows xp si nu merge se opreste la windows Setup asa am incercat cu 3 sidiuri cu wondows fara licenta. apoi am incercat cu un windows cu licenta adica windows xp toate sunt cd nu dvd vreau sa ma ajutati cu un sfat nu stiu sper ca ma puteti ajuta poate ati trecut si voi peste asta.

ofer Vot si Funda la cel care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele computere mai noi ( si al tau vad ca are componente mai noi) nu recunosc Windows XP. se mai poate sa fie si un virus in partea de Boot. Nu conteaza ca este pe CD sau DVD. Nu asta e problema. Poate ca ar trebui sa duci HDD-ul la un atelier.

| Axys explică (pentru Salontanul):

Corect in timp ce e windosul xp in unitatea optica imi spune oricum ca a dectectat un vrus sad aiurea si plus de asta am mai incercat si cu altele da l-a luat naiba ca s-a stricat butonul de start e nou caclutaorul si l-am trimis la stea mama lor dara cand am zis ca treusesc sa-i fac ceva atunci l-a luat naiba ce norc am

1 răspuns: