| BibySweet a întrebat:

Buna prieteni...
Tocmai am terminat convorbirea pe messenger cu un anumit baiat special...Decat i-am dat tema la engleza si i-am dictat-o fiindca nu stia cum sa o rezolve...Este in clasa cu mine.
El nu stie ce cred eu despre el...Ma simt trista!
Ascultam "Miley Cyrus - When I Look At You" si apoi "Christina Aguilera - Hurt". Cand sunt trista, desenez desene cu personaje cu aceeasi stare, ascult melodii triste sau cant melodiile triste...
Ce puteti sa-mi spuneti si mie sa ma consolati? Poate mi se mai ridica moralul cu o glumita, barfita...
Sunt tare-tare-tare trista, afara e frig si bate vantul, sunt singura si imi plang singura de mila, n-am un umar pe care sa plang...

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Draga BibySweet, nu o glumita sau o barfita ti-ar ridica moralul, ci gandul ca acel baiat te va aprecia pana la urma.Nu cred ca tema singura e de vina ca te-a abordat pe messenger.Doar nu esti tu singura care stie sa o faca. Nu fi trista, n-ai motive sa plangi, ci mai degraba sa speri.Numai bine.

| cristi202 a răspuns:

Pai nu ai acel umar pentru ca nu ai curajul sa ii arati ceea ce simti... Un baiat, daca e special, cum zici, va sti sa pretuiasca sentimentele acelei fete care i le arata. Deci, curaj, si fa ce ti s-a mai spus pe aici deja!

Doi tineri pe o banca in parc, intr-o noapte cu luna.
- A cazut o stea, zice ea. Pune-ti in gand o dorinta.
- Mi-am pus; sopteste el.
- Si ce mai astepti?

| SweetPrinces a răspuns:

Buna draga nu mai fi asa de trista toate la timpu lor si nu-i mai da tema asa degeaba spune-i si tu ca-l costa un pupic pentru fiecare tema asa mai in gluma mai in serios nu-i dai tema pana nu iti da un pupic si uite asa poate se infiripa ceva bafta draga

| MikyMi a răspuns:

Dar de ce nu-i spui sentimentele tale baiatului? Daca tot il ajuti la teme strecoara in teme si un "biletel" cu sentimentele tale.
Banc:Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare.
Vad o femeie grasa
-Tati, tati! uite mancare!
-Lasa, fiule, ca-i prea grasa.
Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza
-Tati, tati, fii atent ca asta-i slaba!
-Nu fiule, asta-i prea slaba.
Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super
-No, acum-i momentu’ tati
-Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

Melcul fugea prin padure ca dementul si se intalneste cu ursu:

- Melcule, de ce fugi ma?

-Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!

- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?

- Pai eu casa, nevastamea casa, fimiu casa, de unde atatia bani?

Pleaca melcul, si dupa cinci minute fuge si ursu care se intalneste cu strutu:

- De ce fugi, bai ursule?

- Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!

- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?

- Pai eu blana, nevastamea blana, fimiu blana, de unde atatia bani?

Pleaca ursul, si dupa cateva minute fuge si strutul, care se intalneste cu maimuta:

- De ce fugi, strutule?

- Ba, a venit DNA-ul prin padure si aresteaza tot!

- Pai ce treaba ai tu cu DNA-ul, ma?

- Pai eu traiesc pa picior mare, nevastamea pa picior mare, fimiu pa picior mare, de unde atatia bani?

Fuge strutul si dupa cateva minute fuge si maimuta. dupa 50 metri sa opreste maimuta si zice:

-Ba, ce sa-mi faca mie DNA-ul ma ca eu sunt in curu` gol, nevastamea in curu gol, fimiu in curu gol!

| Alessyaaa a răspuns:

Inteleg ca i-ai dat tema la engleza pentru ca il iubesti.Dar, scumpo, nu merita sa fii trista din cauza lui. Uite ce o sa faci:cand e offline(pentru ca daca e online iti va fi mai greu)ii scrii tot ce simti pentru el.Asa ai si timp sa te gandesti la ce-i vei scrie.Vezi ca mesajul sa fie sincer, si la obiect.Fii fara grija; Toate am trecut prin asta macar odata-n viata.Ideea este sa nu te panichezi cand va intra pe mess.Fii la fel de sincera cum ai fost si in mesaj,si nu ocoli subiectul. Daca iti va vorbi urat dupa, sau te va jigni, treci mai departe. Daca va fi si el genu ''IUBARET''...TRAIESTE CLIPA! Daca nu-i spui acum, iti va fi mai greu mai tarziu.Nu poti fugi de asta.Acum,sau mai tarziu tot va trebui sa-i spui.Zic s-o faci acum.Asa el va sti ce simti pentru elwinkingok. pupici multi si fii fara grija, viata va merge mai departe cu sau fara ellaughingSUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce foloseste un tampitel care nu stie sa-si faca temele?

| iulia_5414 a răspuns:

Si fac asta fooarte des. suntem in aceias situatie crying
dar hai sa ne inveselim:*

am sa scriu multelaughing

"Soacra, pe patul de moarte catre ginere:
- Sa repari pendula aia de pe perete…
- O repar mama soacara, dumneata concentreaza-te acolo…"

"Doamna la scoala ii spune lu Bula:
-Bula, spune-mi o propozitie cu cuvantul ou!
-Gaina face oua.
-Bravo! Mai spune-mi una!
-Gaina face oua.
-Bula, dar ai mai spus odata aceasta propozitie.
-Fa, dar asta ii alta gaina."

"- Barbatul este capul familiei.
- Iar femeia este gatul si il intoarce cum vrea ea."

"- Cainele dumneavoastra mi-a muscat soacra.
- Vai imi pare rau. Va promit ca am sa-l pedepsesc.
- Nu e nevoie. Eu doar am trecut sa-i dau un os mare si gustos."

I: Care este antonimul cuvantului original?
-?
R: Made in China"

Telefon la macelarie:
- Alo, aveti capatana de porc?
- Da.
- Si picioare de porc?
- Si...
- Urat trebuie sa mai aratati

"- Mama, e adevarat ca pe mine m-a adus barza?
- Da, comoara mea mica! E adevarat.
- E adevarat ca Bunul Dumnezeu ne da painea cea de toate zilele?
- E adevarat, puiule!
- E adevarat ca Mos Craciun si Iepurasul ne aduc cadourile?
- Da, dragul mamei.
- Atunci, de ce il mai tinem pe trantorul de tata?"

"- Ce are 2 ochi si 150 de dinti?
- Un crocodil.

- Dar ce are 2 dinti si 150 de ochi?
- Un autobuz cu pensionari!"

| BibySweet explică:

laughing Chiar mi-ati ridicat moralul! Sunteti super, prietenii mei TPU! Multumesc si pentru incurajari. Data viitoare cand ii dau temele pe mess ii zic "Mie ce-mi iese din afacerea asta?" El zice ca nu stie si eu ii zic sa-mi raspunda daca ii place de mine. Daca zice nu inseamna ca e rusinat, se rusineaza de cand -a umilit o fata din clasa pe tema asta, caci ea era baietoasa si il intreba mereu asta, chiar spunea prietenelor (inclusiv mie) sa-l intreb dac-o place, iar el grabea pasul happy