| Tourniquet a întrebat:

Profesorul nostru de sport este cam rau. Tipa, ne injura si ne pune lucruri cam grele. straight face Faza e ca daca eu sunt racita (sau ma simt rau) si nu pot face sportul urla la mine si ma face in toate felurile. Mi-e frica de el. straight face
Intru la 10:35 (da, ce mai program!) si azi am prima ora cu el si ieri am avut tot prima ora cu el si i-am spus ca ma simt rau si a inceput sa faca crize... straight face
Totusi eu astazi nu asi mai vrea sa ma duc la ora lui ca nu mai suport, mi-e frica de el, dar mama zice sa ma duc ca daca nu ma duc fac absente.
Ce sa ma fac? Parintii au vorbit cu diriginta despre comportamentul profesorului.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pai ar trebui parintii sa adune semnaturi sa va schimbe profesorul si tot asa mai multi parinti sa vb cu diriginta.vi-l poate schimba pana atunci mergi la ora lasa-l sa tipe, sa vb urat.eu in toti anii de liceu am avut o astfel de diriginta, mi-a mancat nervii, sanatatea si banii stiu ca e stresant dar la tine e mai usor ca e doar profesor si nu e greu sa ti-l schimbe

| Ramona_1642 a răspuns:

Ar trebui sa te duci azi la ora.si daca incpee sa tipe la voi.ia-ti vreo 2-3 colege cu tine si duceti-va la director! e cel mai bine asa pentru ca din ce ai zis tu parintii nu te prea ajuta.du-te cu doua colege ca sa zica ca au fost martore iar directorul o sa ramana macar cu o banuiala si posibil va veni la o ora de sport a voastra

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu unul dintre părinți cu o plângere la directorul școlii!
Pa, pa.

| AndaWest a răspuns:

Ar trebui sa il inregistrati si sa-i aratati directorului, si parintilor