| andre8 a întrebat:

se merita sa intri la un liceu pe filologie sau pe mate-info eu as face fata la amandoua dar...is naspa orele la filologie si mai ales ca din a 11 nu mai facem mate, fiz, chimie, si se inllocuiesc cu niste tampenii

Răspuns Câştigător
| lumy5 a răspuns:

Buna, dupa parerea mea, cel mai folositor profil este cel real, fie ca alegi mate-info, fie ca alegi stiinte ale naturii. Motivul este unul destul de simplu, terminand in liceu un astfel de profil, poti la fel de bine sa te alexi pe facultati ca dreptul, litere, jurnalism, academia de politie, ca si pe fac. ca medicina, farmacie, politehnica, ase/ise, etc. Adica poti sa urmezi orice, pentru ca ai cunostinte si in sfera celor de la uman, cat si de mate, bio, chimie, fizica, informatica, etc. Sper ca am fost de foloshappy