| Densia03 a întrebat:

Bună seara, am cumpărat un câine pe care fetița mea și l-a dorit! Eventual un bulldog francez voiam, dar cam ne-am luat țeapă să zic așa! ne-am dus după el să luăm vreo 300 de km!
și surpriza să văd ca are coada, deci seamănă exact ca buldog, față turtită, bot turtit, toate trăsăturile unui buldog francez așa arată și în poză dar ne-au trimis poză doar la față! deci știu ca buldogii nu au coadă!
ce rasă ar putea fi? dacă el are coada și seamăn ca în buldog?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este ILEGAL ca sa mai tai cozile si urechile la catei, indiferent de rasa, de aceea catelul are coada, asa cum este nromal sa aiba toti cainii si pisicile.

Cateii nu se nasc fara cozi, pana acum cativa ani erau mutilati si multi mureau cand li se taiau cozile, dar azi sunt pedepsiti legal cu inchisoarea cei care multileaza animalul si le taie cozile si urechile.