| MarianaElenaBoboc a întrebat:

Bună seara! Am o întrebare. Cineva m-a blocat pe Facebook și acum mi-am făcut un Facebook nou dar tot nu găsesc persoana respectiva, cum fac sa îmi fac Facebook cu un ip nou? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Păi da, pentru ca poate are setările de confidențialitate setate pe privat, dacă nu ai nici măcar un prieten comun cu el pe noul Facebook, nu o să il găsești.
Depinde si ce nume are, dacă are un nume comun si sunt alte cateva sute de Facebook-uri cu numele lui, trebuie sa stai sa cauți ca lumea in toate până il găsești

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adresa ta de IP-ul este unica si vine cu contractul tau de internet, neavand nici in clin sau maneca cu conturile de Facebook.

Cel mai probabil persoana respectiva si-a setat contul de FB pe "privat" in asa fel incat sa nu mai apara numele la cautari, tocmai pentru a se feri de ciudati si bagaciosi, pe care nu vrea sa-i vada.

| MarianaElenaBoboc explică (pentru Violleta2022):

Așa este cidati și bagagiosi cred că tu ești, poate este vorba de copilul meu, uni comentați sa va aflați în treabă!

| Violleta2022 a răspuns (pentru MarianaElenaBoboc):

Bravo, chiar nu ti-a luat mult sa-ti dai arama pe fata, descriindu-te asa cum esti: o femeie ciudata, bagacioasa si uracioasa, care se baga in sufletul oamenilor indiferent ca sunt dati afara din viata lor, insista cu nerusinare sa vada ce fac altii. Tu chiar nu ai pic de rusine, femeie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E absolut irelevant ip

| Madaxo97 a răspuns:

Nu are nicio legătură ip-ul. Nu de aia nu găsești contul. Poate persoana are profilul pus pe privat si nu poate fi găsit așa ușor, nici mesaje nu poate primi in caz de il găsești, doar după ce accepta cererea de prietenie, dar si aici, e posibil sa nu poți sa ii dai cerere, doar el ție, in functie de setările de confidențialitate pe care le-a selectat persoana.

| MarianaElenaBoboc explică (pentru Madaxo97):

Dar am făcut un Facebook nou și tot nu îl pot găsi!

| MarianaElenaBoboc explică (pentru Madaxo97):

Îl găsesc dar îmi apare doar profilul dar nimic mai mult, profilul nu este pe privat că îl pot găsi de pe alt cont!

| Madaxo97 a răspuns (pentru MarianaElenaBoboc):

Păi da, pentru ca poate are setările de confidențialitate setate pe privat, dacă nu ai nici măcar un prieten comun cu el pe noul Facebook, nu o să il găsești.
Depinde si ce nume are, dacă are un nume comun si sunt alte cateva sute de Facebook-uri cu numele lui, trebuie sa stai sa cauți ca lumea in toate până il găsești