| Giulia911 a întrebat:

Bună seara! Am o nelămurire și o oarecare invidie. Ok,am înțeles ca de ex: pentru a produce prăjituri și a le vinde ai nevoie de o firma,laborator,etc. sa indeplinesti anumite conditii. Bun! Dar olx și alte site uri sunt pline de anunțuri cu gospodine care își vând talentul din prea propria bucătărie și străzile de "antreprenori" ambulantieri care își vând gemurile făcute-n beci. Pe ăștia nu îi mai vede legea? Nu am ceva cu ei,Doamne ferește! Sa vândă ce or vrea,întreb doar de ce nu au niciun fel de probleme cu legea unii, iar alții au.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe olx mai sunt și sute și mii de vânzători/meșteri/meditatori/muncitori/etc tot la "negru" așa că fii tu liniștită și fă prăjituri cui vrei tu să-i faci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate unii au