| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.De ceva timp ma tot suna un disperat, si nu mai scap de el.Ma oprise odata pe strada sa-i dau nr, si nu i l-am dat.Si a doua zi facuse rost de nr meu.
E foarte disperat,si afemeiat.I-am vorbit omeneste, si i-am zis sa ma lase in pace, ca am iubit, si sa nu mai ma caute.
Daca am vazut ca tot insista si nu intelege, l-am injurat, si au vorbit mai multe persoane cu el.Dar degeaba!
Acest individ a inceput sa ma ameninte si sa ma injure.
Iubitul meu l-a sunat si daca a vazut ca de vorba buna nu intelege, la chemat undeva sa se gaseasca amandoi sa o rezolve baieteste, dar atunci a spus ca nu o sa mai ma deranjeze niciodata.Dar tot nu s-a lasat, si acum imi da mesaje dupa alt numar cu injuraturi.
Oricum cred ca are probleme psihice, deoarece eu nu-i raspund deloc, si el continua sa sune si sa dea mesaje non-stop.
Nr de telefon nu mi-l pot schimba deocamdata deoarece sunt la abonament.
Iubitul meu a zis ca vrea sa-l caute, si sa-l potoleasca.
Dar nu stiu pana atunci ce e de facutstraight face
Ce ar trebui sa fac?
Orice sfat bun imi va fi de folos.*Va rog sa nu dati raspunsuri la misto*
O seara buna in continuare!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna singura solutie este să i ti schimbi numărul de telefon, nu cred că dacă esti pe abonament nu există această optiune, vorbeste cu compania de telefonie si explică le situatia, dar ăla de unde a făcut rost de numărul tău?

| neutrino a răspuns:

De obicei, nu se raspunde la apelurile facute de pe numere pe care nu le cunosti. Si alta varianta este sa-i faci o reclamatie la politie.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi evitarea, prefate ca acele mesaje nu le primesti. Pur si simplu, gandeste'te ca aceasta persoana nu exista!

| CarnaciorulVesel a răspuns:

Cel mai simplu, blocheaza-i apelurile...cate numere poate sa aiba?