| alexandraalis a întrebat:

Ce cosmetice (exemple si nume de firma/marca) pot folosi in primul trimestru de sarcina? Produsele cosmetice de la oriflame si avon le pot folosi? De exemplu crema de fata hidratanta pentru ten uscat de la avon? Crema pentru maini? Rimel, tus, fard de obraz de la avon si oriflame? Va multumesc pentru raspuns.

1 răspuns:
| anapana a răspuns:

Buna, eu iti recomand sa folosesti in general produse care au cat mai multe ingrediente naturale. Chimicalele nu sunt bune, pentru ca pot afecta bebelusul. Incearca sa optezi pentru un stil cat mai natural pe perioada sarcinii si foloseste produse cosmetice de ingrijire cu extracte din plante, gen Cristinne Cosmetics.