| Eva1997 a întrebat:

Bună seara! Ce meserii sunt în care poți sa ajuți oamenii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ca asistentă medicală poți ajuta oamenii bolnavi.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să ajuți oamenii numai dacă lucrezi ceva direct cu oamenii.

| Mindfulness a răspuns:

Psiholog

| dullcat a răspuns:

Buna.Orice meserie alegi, ajuti oamenii mai mult sau mai putin direct, ca doar de aia traim intr-o societate. Daca te referi la orice tine de partea sociala, de uman, gasesti aici o lista cu varii domenii:

https://sas.unibuc.ro/ce-fac-cu-o-diploma-fsas

| Holiday a răspuns:

Avocat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Medic

| mODIN a răspuns:

Intr-un fel sau altul, toate meseriile ajuta oameni. Cred ca tu te referi la ceva unde vezi efectiv viata unui om schimbata, corect?

As spune pompier, profesor, tot ce tine de medicina, tot ce tine de asistenta sociala si ong-uri, scriitor, antrenor de sport (mai ales daca te specializezi in recuperare sau terapie), avocat si cam orice unde faci chestii manual la comanda (torturi de nunta, de exemplu).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Frizer, paznic, medic, caraus, taximetrist, politist, pompier, electrician, lucrator comercial, receptioner, mecanic, zugrav, tehnician IT, TPLUU (taietor profesionist de lemne ude si uscate), gradinar/ingrijitor spatii verzi, arhitect, functionar servicii publice, instalator, electrician, preot, etc.

| LisaJulie a răspuns:

Medicii, pompierii, detectivii și polițiștii, cei care au firme de voluntariat, psihologii