| Eva1997 a întrebat:

Bună seara! Ce se afla în partea dreapta aproape de buric?

4 răspunsuri:
| DontActLikeMe a răspuns:

Apendicita, ficat, rinichiul drept

| mihaela55mih a răspuns:

Buna seara. apendicita cel mai probabil

| Delllla a răspuns:

Ficatul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma copilasi rolling on the floor
Apendicita e boala. Apendicele e "organul" (partea aia de intestin). Si nu e la nivel cu buricul, e foarte jos, in dreptul bazinului.
In partea dreapta a buricului sunt in primul rand muschii abdomenului, care pot durea destul de deranjant, confundabil ca senzatie cu o durere a organelor interne.
Stomacul este mai sus, se termina la buric, sub el sunt intestinele.
Nu stiu exact ce te-ar putea durea pe tine, poate este ceva "femeiesc", despre care nu am habar.
Am raspuns mai mult ca sa contrazic raspunsurile cu "apendicita" laughing