| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! De ce Putin tot vrea război?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nu vrea razboi, vrea doar teritorii noi pe care sa le controleze. A incercat cu politicieni si lideri de opinie pro-rusi plantati in Ucraina, nu a reusit asa ca a trecut la atac direct. Avem si noi cateva partide politice pro-ruse, sunt mai mici mai putin importante dar exista, o avem si pe Sosoaca big grin

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt (de tot): e dus!

| Theo94 a răspuns:

Una dintre cauze ar fi ca nu vrea sa piarda o zona de influenta, daca ne referim la Ucraina.

| Freya1 a răspuns:

Poveștile sunt multe și oricum nu sti pe care sa le crezi.

Normal,el spune ca a primit scrisori și plângeri din partea unor orașe din Ucraina cum ca sunt terorizați și conduși de niște naziști și el vrea sa ii scape.

Alții spun ca vrea sa își mărească teritoriul și sa agățat de orce pretext ca să ii atace.

Iar alții,din cauza conductelor de gaze, sau petrol ceva de genul pe care le împart cu Ucraina.
Conductele repetitive sunt ale Ucrainei, iar ucrainienii au cerut ca și un fel de chirie pentru utilizarea lor de către Rusia, lucru ce la înfuriat pe putin el vrând sa nu plătească și atunci a băgat tot felul de vrăjeli cu naziști și aste rahaturi ca să aibă pretext sa ii atace.
Omul e bolnav și crede ca în orce tara din jur unde sunt niste rusi, e Rusia lui.

| CostinAlamariu a răspuns:

Pai cum altfel sa ia Ucraina?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca expansiunea asta teritoriala e in sangele conducatorilor urss ului.