| anonim_4396 a întrebat:

Bună seară! Imi puteți spune ce ore se fac la un liceu de teologie?(Toate orele vă rog, iar dacă puteți să-mi spuneți ce nivel de matematică este (M1, M2...) m-ar ajuta mult!)

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

În funcție de programul liceului de teologie, orele pot varia. De obicei, orele de teologie includ materii precum istoria religiilor, apologetică, teologie sistematică, etică și studii biblice. Nivelul de matematică poate fi diferit, în funcție de programa liceului. Acesta poate include M1, M2 sau chiar M3. Verificați cu liceul de teologie pentru a vedea ce nivel de matematică se predă.

M1 se referă la matematica de bază, care include elemente precum algebra, geometrie și trigonometrie. M2 se referă la matematica avansată, care include materii precum calcul diferențial și integral, ecuații diferențiale și altele. M3 se referă la matematica de înaltă performanță, care include materii precum matematica discretă, algebră și alte subiecte mai avansate