| pricop a întrebat:

Buna seara la totii, incep cu un compliment, ce frumos si interesant sait e asta! felicitari celor ce a avut ideiia si il administreza!
Acum sa fac si eu o intrebare?
de citeva luni mi-am facut un sait pe internet in domeniul transportului, am inceput sa fac publicitate prin google adwords( bine ca ma pricep un pic ca altfel o agentie de publicitate google adwords e scumpa) ce vreau sa va intreb? binenteles intreb un specialist, pentru a ma pozitiona bine pe prima pagina pe cuvinte cheie in ricerca google de ce criterii are? care sunt factorii principali pentru ati pozitiona saitul pe un motor de cautare cum e google? depine foarte mult de clikurile pe care le primesti... sau de timpul de cind este facut saitul oricum nu vreau sfaturi de trucuri pentru ca oricum google te vede si te penalizeaza si nu o sa maipozitionez niciodata al meu sait cum trebuie stiu e poate nu am fost prea explicid dar cine stie despre ce vreau sa intreb ma intelege ( multumesc la toti si va doresc toate bune!

4 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

1. Poti plati google.
2. Depinde cate accesari are situl.
3. Alege si alte variante de promovare in afara de google.

| Parintele a răspuns:

Poti inscrie site-ul in directoare web cu plata. Este foarte important sa ai cat mai multe legaturi cu alte site-uri. Pune anunturi in care poti inscie si adresa site-ului. Ca sa cresti PR-ul siteului trebuie sa ai multe vizite iar cel care viziteaza sa stea cel putin 30 sec pe siteul tau- asta inseamna ca a gasit continutul si informatiile cautate. daca sta 5-6 secunde si iese inseamna ca nu a gasit informatiile cautate.
Imi poti trimite adresa site-ului pe privat ca sa-l analizez si sa-ti mai dau cateva sfaturi.

| adi_7507 a răspuns:

Sunt o multime de factori care pot influenta pozitia in SERPs.
Sfatul meu ar fi sa strangi cat mai multe IBL-uri (linkuri catre site-ul tau) din aceeasi nisa (transport).

| staysmart a răspuns:

POzitionarea pe Google tine de multi factori, uite aici o lista buna: http://www.seomoz.org/blog/the-beginners-checklist-for-small-business-seo
Sfatul meu este totusi sa apelezi la un specialist, atat pentru SEO cat si SEM. Uite de exemplu noi luam numai 17% peste costul Adwords http://www.creativemarketing.ro