| tinu64 a întrebat:

Locuiesc intr-o tara straina si cu mine in apartament a mai locuit o familie.Ieri au plecat din apartament si azi cand sa facem curatenie am observat in fiecare colt al camerei unde au locuit lasati bani marunti adica centi, in sufragerie iarasi.Va rog daca este cineva in masura sa-mi explice din ce cauza a lasat acei bani.Va multumesc.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa au avut chef, poate nu tinea cont de ei

| ceco a răspuns:

Se spune ca aduc noroc de bani

| thegatekeeper a răspuns:

Probabil e un obicei din cultura respectiva, o practica realizata pentru protectie, noroc, bunastare in casa sau ceva similar.