| mircea1996 a întrebat:

Buna seara, nu stiu ce sa cer, o sa fiu domnisor de onoare la soramea peste cateva luni si trebuie ca traditie sa o fur si nu stiu ce sa cer? puteti sa dati sfaturi ca nu vreau sa ma fac de rusine are oameni seriosi la nunta, nu ca nu stiu sa ma comport dar totusi mai bine sa intreb si aproape am uitat i vara nunta, nu stiu sora mea mi-a spus sa raman toata vara acolo la ea, i in spainia ce spuneti sa raman

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu as ramane...pai o furi si ceri de ex 10 sticle de sampanie, poti cere nasului sa danseze pe masa sau chiar mirelui, daca esti mai micut poti cere bani[nu cunosc traditia de acolo]in zona unde stau eu mireasa e furata de cine este mai rapid...ca hot

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut păi si spaniolii au obiceiul ăsta ciudat, să furi mireasa? Românii de obicei la furatul miresei cer baxuri de băutură, alte mirese nu vor ele să fie furate, si se fură doar un pantof sau alt obiect personal.

| William a răspuns:

Nu stii ce sa ceri? Cere tinerete fara batranete si viata fara de moarte rolling on the floor sau cere un fruct din pomul cunoasterii binelui si raului din care au mancat Adam si Eva. Ai putea sa mai ceri un xbox din asta nou sau un telefon. Daca nu iti plac propunerile mele consulta-te cu altcineva de la nunta, presupun ca nu esti singurul care se ocupa cu furatul miresei.