| Lorena13738272 a întrebat:

Buna seara, pisica mea a fost mușcată de o alta pisica străină. Am dus o la un veterinar, a ținut o internată 3 zile (zile in care nu i-a făcut nimic, nici măcar sa i curețe rana plina de sânge ) când l-am luat după 3 zile era aproape mort. are mușcături in zona capului mai exact in mijloc, și una Intr o parte a fetei (falcă). L am mutat la alt veterinar ii face antibiotic injectabil iar doctorul mi-a recomandat sa i storc rănile pentru a scoate din ele puroiul... Acum motănelul meu are febră aveți vreo idee cum sa fac sa i scadă febră? Sunt șanse să mai trăiască?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cum se simte motanul? Ai rezolvat?

Sunt sanse de supravietuire, ramai pozitiva!

| sammie a răspuns:

Poți să-l întrebi pe medic ce poți să faci în cazul asta. Iar șanse de trăire are.