| sweetys a întrebat:

Stau in camin si se anunta mare dezinsectie, de cate ori s-a facut au venit mai multi gandaci. Pe afis scrie ca daca nu este nimeni in camera sa lasam cheia la receptie si daca nu lasam cheia sparg butucul. Cat de legal este sa sparga usa la camera sau sa intre in camera in lipsa mea? Poate eu si colega nu am fost toata saptamana si nu avem de unde sa stim.

5 răspunsuri:
| KrakoWz a răspuns:

Teoretic si practic este alegerea voastra daca vreti sa lasati cheia la receptie dar in cazul unei dezinsecti ar trebui sa lasati cheia ori daca nu sa fiti prezente cand vin domni iar cu spartul butucului de unde pana unde? dar nu sunt de la politie si sunteti cautate pentru trafic de droguri sau ati furat ceva mi sa pare ceva iesit din comun si nebunesc.

| Emma30555 a răspuns:

E in interesul vostru sa se faca aceste dezinsenctii, nu cred ca e legal sa va sparga butucul dar caminul totusi nu e proprietate privata. In situatia data mai bine gasesti o rezolvare decat sa te gandesti la metoda de a te opune

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm imi suna a camin din TM.

Legat de usa... e usa lor, e camera lor, pot sa faca ce vor cei de la administratie. Tu stai la ei pana la urma si regulile caminului sunt regulile caminului.
Dar poti lasa o cheie jos, poti merge sa faci una in plus daca este cazul si gata. In cateva minute este gata.

| RoCkKiD a răspuns:

Asta e ca sa va mobilizati, caminele au o cheie de rezerva de la fiecare camera. happy

In alta oridine de idei, camera de camin nu este proprietatea ta personala ca sa aiba invadarea protejata de lege. Stai acolo probabil subventionat de ministerul educatiei deci poti fi dat afara daca nu respecti regulamentul si instructiunile date de administrator.

Gandacii apar de cele mai multe ori pentru ca exista oameni ca tine care se eschiveaza iar apoi din camera aia se duc in restu..sa nu mai pomenesc de cat cum de bine se pastreaza curatenia.

Asa ca lasa-i sa intre, tine geamul inchis cat iti zic ei apoi iti veizi linistit de viata.

| MolnarsȘtefania a răspuns:

Nu e