| kkkk a întrebat:

Sper sa cititi pana la sfarsit, si sa ma puteti ajuta. Mi se pare ceva GRAV! Dupa cum bine stiti, in 17 septembrie a inceput scoala si eu trebuia sa ma prezint la un liceu cu totul necunoscut, nou pentru mine ( sunt clasa a 9-a ). Inca de mic copil mi-a fost frica sa imi parasesc colegii care ii stiam de la 4 ani si toate clipele petrecute alaturi de ei. LICEUL, in adevaratul sens al cuvantului ma ingrozea. Copii noi, scoala noua, clasa noua, profesori noi si sa nu continui. Cu toate astea am intrat luni, pentru prima data in liceu si am avut o senzatie neplacuta. Dupa ceremonie m-am dus in clasa.m-am asezat pe un scaun, a venit dirigintele si asa mai departe ( stiti voi ). Ajungand acasa, toata lumea m-a intrebat cum a fost, iar eu am ezitat. Imi este dor de fosta scoala. A doua zi trebuie sa ma duc la liceu, am ajuns si a 2-a ora am plecat in lab de biologie. Cand am venit am gasit pe banca mea, o foaie de hartie cu tot felul de prostii scrise despre mine. Ce se intampla? Nimeni nu ma cunoste, nu ii cunos si deja am dusmanii.crying.ce sa fac? pareri, argumente? Funda

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa treci peste asta si cu cat o vei face mai repede, cu atat mai bine.Candva vei tanji si dupa acesti colegi ca dupa cei dinainte. Ignora micile rautati, caci daca dai impresia ca te afecteaza v-or persista. Daca faci glume pe seama lor e si mai bine.Bafta! Curand o sa te obisnuiesti, ba chiar vei avea prieteni.

2 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Poate e o gluma. Poate nu numai tie ti-a/au lasat un bilet rautacios. Noi aveam un coleg nou care isi scria pe banca "parazitii", sa para smecher, mereu puneam un t pe acolo (partazitii) si faceam misto de el ca nu stie sa scrie, sau ca ce trupa "misto" asculta, dar era gluma si ne intelegeam bine. Relax, cred ca majoritatea colegilor tai sunt speriati, dupa cateva zile o sa se schimbe treburilewinking

| kkkk explică (pentru Mădă0611):

Nu, nu e o gluma..de ce chiar cand am plecat cu totii in lab. de bio s-a intamplat asta? ..pai ca sa nu vada nime..ma simt rau in clasa aceea. sper sa imi treaca straight face