| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt clasa a v a si astazi la geografie profa m-a luat in ochi rai pentru ca 1) am intarziat de la ora s-a adus o harta geografica 2) Nu am inchis usa dupa mine si a zis ca ce vin asa, dar era colega in spate deci de aia nu am inchis-o.
3) Am stat cu picioarele pe scaun.
4) Cand a venit randul meu sa citesc tema aveau o gramada de emotii si nu puteam gandi plus ca aveam si alte lucruri in cap...
Trebuia sa spun doar

___ longitudinea ________

Ala a fost singurul exercitiu, pentru ca citeam pe rand. Si gen latitudinea am spus-o bine ca am scris-o acasa dar la longitudine ( o faceam oral acum toti pentru ca azi am invatat despre ea) Nu am stiu deloc. Bine, stiam dar aveam o gramada de ganduri pe cap si nu puteam gandi, ma durea capul si am spus multe prostii. M-a intrebat inca o chestie si am zis estica in loc de vestica ca am zis la nimereala si mi-a dat 4 in catalog. Bine, a adus catalogul de la alta clasa dar a zis ca ma noteaza si-mi trece 4.

O sa raman corigenta? E normal sa-mi puna 4 ca n-am stiut un ex?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deh, ai luat un patru și ce-i mare scofala. Probabil nu va fi ultimul...

corigent rămâi dacă ai media patru pe semestru sau an (dar asta o știai și probabil doar ne-ai testat, este?)

| Lioana a răspuns:

E prima ta nota de 4? Nu e mare scofala. Nu ramai corigenta din atat. Vei lua alte note mai mari si ti va iesi media. Tu tine-te doar de invatat si totul va fi bine. Profesoara va uita in timp acel incident.